Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.x

PROGRAM PIELGRZYMKI

PARAFIA ŚW.MAKSYMILIANA MARII KOLBE

WROCŁAW UL.HORBACZEWSKIEGO 20

PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO WŁOCH

GRUPA: 30 osób plus Opiekun Grupy –Koordynator z Biura Podróży Bissole

TERMIN: 20.09.2019-29.09.2019(z dn. 28/na 29.09.2019 nocny transfer autokarem z lotniska Berlin Schonefeld do Wrocławia)

5 noclegów na kontynencie

1 nocleg na promie podczas rejsu z Civitavecchia(Rzym) do Olbia(Sardynia)

2 noclegi na Sardynii

Razem:8 noclegów

TRASA: WROCŁAW-BERGAMO-MEDIOLAN-PIZA-SIENA-ASYŻ-ORVIETO-RZYM-SARDYNIA(OLBIA-PORTO ROTONDO-PORTO CERVO-NUORO)

Dzień 1-piątek-20.09.2019

wylot z Wrocławia do Bergamo(Włochy)o godz.19.30 i przylot o godz.21.10.

Transfer autokarem do hotelu w miejscowości Boltiere i nocleg w hotelu Villa Zoia 4****/lunch box w hotelu zamiast kolacji na ciepło:

Dzień 2-sobota-21.09.2019

Śniadanie w hotelu

Transfer autokarem do Mediolanu

Spotkanie z Pani Przewodnik o godz.09.30 koło Bazyliki św. Ambrożego

Msza Święta w Katedrze Duomo-Katedra Narodzin Świętej Marii w Mediolanie/do potwierdzenia:

Autokar podwozi nas do Bazyliki  św. Ambrożego na via Olona/ zwiedzanie i przejazd autokarem do Zamku Sforzesco- spacer dziedzińcami i pieszo do La Scala, którą oglądamy z zewnątrz i pieszo do Galleria Vittorio Emmanuele/spacer po Galerii i pieszo do Duomo/Msza św. o 12.30

Lunch

Może być ekonomiczna restauracja bufetowa, 10 Euro/os. lub restauracja Dogana na via Dogana od 20 Euro.

*Ostatni punkt zwiedzania/przejazd autokarem do:

Chiesa Santa Maria delle Grazie gdzie zobaczymy dzieło Leonardo da Vinci ”Ostatnia Wieczerza” /o której/14.30/ do potwierdzenia/bilet 12 Euro/os.

Przejazd w stronę Sieny/około 4 godziny

Zakwaterowanie w hotelu 4*** w miejscowości Barberino di Val d’Elsa Obiadokolacja, nocleg

Dzień 3-niedziela-22.09.2019

Śniadanie w hotelu. Msza Święta w Bazylice św. Katarzyny. Spotkanie z Panią Przewodnik Grażyną

Zwiedzanie Sieny: Dom narodzin św. Katarzyny Sieneńskiej, Kościół św. Dominika(Relikwie św. Katarzyny), Piazza del Campo, Katedra, Spacer via di Citta’ z pięknymi ,historycznymi pałacami

Przejazd do Orvieto, Krótkie zwiedzanie:/bez Przewodnika, Caterale dell’Assunta(Duomo)/XIV wieczna Katedra o złotej fasadzie, Relikwia Ciała i Krwi Pańskiej z Bolseny.

„Katedra w Orvieto, relikwiarz  z korporałem z Bazyliki św. Krystyny w Bolsenie. Na   niego w 1263  roku popłynęła Krew z Hostii trzymanej podczas konsekracji przez ks. Piotra z Pragi.  W plamach krwi niekiedy można dostrzec twarz Chrystusa.

Przejazd w stronę Asyżu/około 2 godzin Hotel 3***, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4-poniedziałek-23.09.2019

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Asyżu. Zwiedzanie Asyżu z Panią Przewodnik-Magdaleną

Asyż - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego, a także Bazyliki św. Klary. Spacer po mieście. Czas wolny. Wizyta w Bazylice Matki Bożej Anielskiej, gdzie znajduje się Porcjunkula(tłum. ”Cząsteczka” )– Kaplica Śmierci św. Franciszka, a także w Kościele San Damiano, który został odbudowany za sprawą św. Franciszka.

Lunch.

przejazd w stronę Rzymu, zakwaterowanie w hotelu :Complesso L’Oasi Residence Resort 3***

obiadokolacja, nocleg

Dzień 5-wtorek-24.09.2019

Śniadanie w hotelu. Msza Święta w Bazylice św. Piotra przy Grobie św. Jana Pawła II/Kaplica św. Sebastiana/wstępnie godz.08.00. Zwiedzanie Rzymu z Panią Przewodnik Aleksandrą:

Bazylika św. Piotra/autokar/Place Fontanny/Rzym Antyczny/autokar/Bazylika św.Jana/autokar/ Bazylika Matki Bożej/autokar/Bazylika św. Pawła, Tre Fontane - Miejsce Męczeńskiej Śmierci św. Pawła. Rzym Antyczny. Bazylika św. Jana na Lateranie, Bazylika Matki Bożej Maggiore

Bazylika św. Pawła za Murami, Transfer do hotelu, Obiadokolacja, Nocleg

Dzień 6-środa-25.09.2019

/Dzień Środowej Audiencji Generalnej z Papieżem Franciszkiem w Watykanie i dzień nocnego rejsu promem na Sardynię z noclegiem na promie/

Śniadanie w hotelu/wczesne, aby zdążyć spokojnie na Audiencję. Po Audiencji/do uzgodnienia zwiedzanie: Muzea Watykańskie, Capella Sistina, czas wolny w Rzymie.

Lunch/miejsce do uzgodnienia dla grupy lub każdy indywidualnie wybiera sobie miejsce na lunch

O godz.17.30-18.00 transfer autokarem do portu w Civitavecchia/Rzym. Rejs nocny promem na Sardynię do portu w miejscowości Olbia. Czas trwania rejsu:22.30-06.00

Na statku nocleg w kabinach jednoosobowych/ dwuosobowych/ lub 3-4 osobowych

Kolacja we własnym zakresie przed rejsem lub na promie

Dzień 7-czwartek-26.09.2019

Przypływamy wcześnie rano około 6-7 do portu na Sardynii(Olbia)

Transfer do centrum miasta Olbia. Śniadanie w centrum miasta. Po śniadaniu przejazd autokarem

do Porto Cervo zwanego stolicą Szmaragdowego Wybrzeża. Miejsce w którym znajdziemy jedne z piękniejszych na świecie plaż, położonych pośród krystalicznie czystych zatoczek, mieniących się wszystkimi odcieniami błękitu.

Światową turystykę w Porto Cervo zainicjował i rozsławił Książe Karim Aga Khan. To właśnie on w latach pięćdziesiątych odkrył możliwości turystyczne tego urzekającego swym naturalnym pięknem miasteczka .

W rezultacie tej wielkiej kampanii powstały tu wspaniałe posiadłości, zaprojektowane przez najsłynniejszych architektów, m.in. Jacquesa Couelle czy Luigi Vietti.

Na szczególną uwagę naszych Pielgrzymów zasługuje mały Kościółek „Stella Maris”, którego wnętrze kryje obraz Matki Boskiej Bolesnej „Mater Dolorosa” namalowany przez El Greco oraz oryginalne organy neapolitańskie z XVI w.

Kościółek ten znajduje się w Spisie Kościołów pod wezwaniem NMP Gwiazdy Morza. Msza Święta w Kościele Stella Maris. NAJŚWIĘTSZA MARIA PANNA GWIAZDA MORZA.

Przejazd do uroczego nadmorskiego miasteczka- Baja Sardinia, spacer po miasteczku oraz czas wolny na obiad we własnym zakresie. Możemy zwiedzić Kościół św. Antoniego z Padwy(Chiesa San Antonio di Padova). Powrót autokarem do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 8 –sobota-28.09.2019 /dzień wylotu wieczornego do Berlina/godz. wylotu 20.55/

Śniadanie w hotelu. Przejazd na plażę/miejscowość San Giovanni koło hotelu Donatella

Plażowanie. Obiad zorganizowany dla grupy+degustacja serów w barze na plaży/płatny osobno

Po obiedzie przejazd do miasteczka Porto Rotondo. Nadmorski, sławny kurort nadmorski -Porto Rotondo gdzie dla ciekawości znajduje się willa „La Certosa” Premiera Włoch Silvio Berlusconi

Porto Rotondo zostało wybudowane w pięknym miejscu pomiędzy dwiema zatokami - Golfo di Cugnana i Golfo di Marinella. Zwiedzanie: Kościoła San Lorenzo przy Placu San Marco.

W wejściu Kościoła znajdujemy ogromny krzyż i wnętrze ołtarza, oba w całości wykonane z granitu, dzieła stworzone przez rzeźbiarza Andrea Cascella. Wnętrze jest w kształcie odwróconego kadłuba statku z tysiącami figur, wyrzeźbionych przez rzeźbiarza Mario Ceroli w drewnie sosnowym, przewiezionym specjalnie z Rosji i reprezentujących postacie historyczne Porto Rotondo.

W środku znajdują się wykonane w marmurze podobizny ostatnich 6-ciu Papieży w tym naszego Papieża Polaka-św. Jana Pawła II. Msza Święta w Kościele San Lorenzo. Plaża, odpoczynek.

O godz.17.30-18.00 transfer na lotnisko do Miejscowości Olbia i wylot do Berlina o godz.20.55 i przylot o godz.23.10. Po przylocie na lotnisko do Berlina Schonefeld nocny przejazd autokarem do Wrocławia/około 350 km. Przyjazd do Wrocławia nad ranem dnia 29.09.2019 –niedziela

Pożegnanie Pielgrzymów

Cena za osobę: 4.966 zł