Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

2023-12-31

 1. W dzisiejszą niedzielę czcimy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Jest Ona wzorem dla naszych rodzin. Prośby Boga, aby w tych niełatwych czasach rodziny stawały się prawdziwym Kościołem domowym.
 2. Dzisiaj przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na nabożeństwo ekspiacyjno-błagalne wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu o godz. 19:00. Ostatnia Msza św. wieczorna w dniu dzisiejszym o godz. 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20:00. Wszystkich pozostających w domach zapraszamy na Mszę św. o północy. Eucharystią przywitamy Nowy Rok Pański 2024.
 3. W poniedziałek - Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pod opieką Matki Bożej wchodzimy w Nowy Rok. Tego dnia ze wszystkich przymiotów Maryi czcimy szczególnie Jej Macierzyństwo. Niedzielny porządek Mszy św.
 4. Z inicjatywy papieża Pawła VI cały świat chrześcijański modli się w pierwszym dniu roku o pokój na świecie. Włączmy się i my w tę modlitwę Kościoła i prośmy Boga o pokój w naszych rodzinach, w naszej Ojczyźnie, na Ukrainie, na Bliskim Wschodzie i wszędzie tam, gdzie jest on zagrożony.
 5. Apostolat Margaretka zaprasza parafian w czwartek, 4 stycznia o godz.18:00 na Mszę św. w intencji kapłanów, nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz o łaskę wytrwania w powołaniu dla naszego alumna Roberta.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa: pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe po Mszy św. wieczornej. Spowiedź św. w pierwszy piątek od godz. 17:00.
 7. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie w czwartek o godz. 18:45 w salce nr 2.
 8. W pierwszy czwartek miesiąca, 4 stycznia zapraszamy parafian do czuwania w ramach Godziny Świętej. Nabożeństwo odbędzie się
  w kaplicy MB Loretańskiej od godz. 23:00 do 24:00 w nocy.
 9. W sobotę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Porządek Mszy św. niedzielny.
 10. We wtorek, 2 stycznia rozpoczynają się odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Program całej kolędy podany jest w gablotach i na stronie internetowej parafii. Ministranci dwa dni wcześniej powiadamiają o dniu i przybliżonych godzinach przybycia księdza. Gdyby rodzina nie mogła przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, proszona jest o powiadomienie. Ksiądz odwiedzi w najbliższą niedzielę.
 11. W czwartek, 4 stycznia i poniedziałek, 8 stycznia od godz. 17:00 w salce nr 5 odbędzie mierzenie strojów komunijnych dla dzieci. 4 stycznia dzieci ze szkoły nr 118, a 8 stycznia dzieci ze szkół nr 38 i 20 i inne szkoły. Zdjęcie miary odbędzie wg porządku ustalonego na spotkaniu grudniowym.
 12. Zespół Caritas serdecznie dziękuje parafianom za ofiarność i pamięć o najuboższych. Dzięki temu nasi wolontariusze obsłużyli w tym roku ponad 530 osób, wydali 1017 kg żywności, 59 paczek mikołajowych po 50 zł, a bonów żywnościowych za 16850 zł. Gościom z Ukrainy przekazano 874 kilogramy odzieży, kosmetyków, środków higienicznych, zabawek. Dzisiejsza zbiórka do puszek Caritas jest przeznaczona na zakup bonów, żywności i leków. Za wszelką pomoc Zespół składa stokrotne Bóg zapłać życząc jednocześnie szczęśliwego i błogosławionego nowego roku.
 13. Wspólnota Benedictus zaprasza na rekolekcje z Matką Bożą do Medjugorie, 10-17 marca 2024 r. Więcej informacji na plakacie. Zapisy pod  tel. 692 130 724.
 14. Wszystkim Uczestnikom dzisiejszej liturgii życzymy opieki Bożej i obfitego błogosławieństwa w rozpoczynającym się Nowym Roku 2024.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Michał Hoszowski, lat 100 z Bulwaru Ikara, śp. Halina Sopańska, lat 79 z ul. Szybowcowej, śp. Mirosława Rybciak, lat 78 z ul. Szybowcowej, śp. Alina Dzięcioł, lat 92 z ul. Na Ostatnim Groszu i śp. Elżbieta Duczmal, lat 89 z ul. Szybowcowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław