Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA ZWYKŁA

2024-02-05

 1. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Biblijne czytania, które dziś medytujemy, przypominają nam, że życie człowieka na ziemi jest krótkie i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki.

 2. W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, na Mszach Świętych pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.

 3. Od poniedziałku Msza św. o godz. 9:00 będzie odprawiana w kaplicy Matki Bożej Loretańskiej, Patronki Lotników.

 4. W poniedziałek, 5 lutego, odbędzie się miesięczne spotkanie wszystkich Członków i Sympatyków Akcji Katolickiej oraz Caritasu. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, a następnie na spotkanie w sali nr 5. Serdecznie zapraszamy także chętnych do wstąpienia do tego stowarzyszenia katolików świeckich.

 5. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. W związku z tym kancelaria popołudniowa czynna od godz. 16:00 do 17:30, a okazja do spowiedzi św. jest przed wieczorną Mszą św.

 6. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy  Dzień Chorego. Parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w czasie misji świętych, które odprawimy w dniach 2 – 8 marca.

 7. Z okazji Dnia Chorego Zespół Caritas serdecznie zaprasza na Mszę św. 11 lutego o godz. 11-tej w intencji osób starszych, chorych z naszej parafii z prośbą o łaskę zdrowia, siły do życia i ufne przyjmowanie woli Bożej. W sobotę 10 lutego wolontariusze Caritas odwiedzą z drobnymi upominkami chorych w domach.

 8. Spotkanie dla Rodziców Dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę, 11 lutego o godz. 19:00 w kościele.

 9. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy do puszek na Zakon klauzurowy Mniszek Kamedułek w Złoczewie, w którym przełożoną sióstr jest nasza parafianka Blanka Tokarczyk, imię zakonne Siostra Konstancja. Siostra pamięta o naszej parafii i modli się za nas wszystkich. Za ofiary złożone  dzisiaj dla tych Sióstr – Bóg zapłać!

 10. Polecamy prasę katolicką. Dzisiaj w naszej parafii możemy obejrzeć wystawę i promocję duchowego dziedzictwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki z okazji zbliżającej się 40. rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Witamy p. Marka Kędziorka, który wygłosi świadectwo o błogosławionym kapłanie.

 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Korszlak, lat 83 z ul. Drzewieckiego, śp. Irena Obiegło, lat 84 z ul. Horbaczewskiego i śp. Wiesława Purwin, lat 71 z Bulwaru Ikara. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław