Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

2024-02-11

 1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę. Zechciejmy też podjąć pewne zobowiązania z racji rozpoczynającego się w środę okresu Wielkiego Postu, a dzisiaj rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w czasie parafialnych misji świętych, które rozpoczniemy 2 marca br.

 3. Spotkanie dla Rodziców Dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w dzisiejszą niedzielę, 11 lutego o godz. 19:00 w kościele.

 4. We wtorek, 13 lutego Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19:00, serdecznie zapraszamy.

 5. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 6:30, 9:00, 16:30, 18:00 i 20:00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do wejścia w ten święty czas. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

 6. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby powyżej 60.roku życia i młodsze, które ukończyły 14 lat są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 7. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian. Dorosłych zapraszamy na godz. 9:30, dzieci na godz. 16:30, a młodzież i dorosłych na godz.18:30. Natomiast od najbliższej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu o godz. 17:00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i słuchać nauk pasyjnych.

 8. Przez cały Wielki Post Msze św. o godz. 9:00 będą odprawiane w kaplicy od poniedziałku do czwartku, natomiast w piątek i sobotę w kościele.

 9. Rozpoczynający się czas wielkopostny to okres pokutny w Kościele. Powstrzymujemy się od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

 10. W dzisiejszą niedzielę, po wszystkich Mszach św. członkowie Stowarzyszenia Si alla  Vita, zbierają do puszek na pomoc ciężko chorym dzieciom. Po ostatniej zbiórce Stowarzyszenie pomogło: Franciszkowi i Józefowi z rodziny Piaseckich, w której  czwórka dzieci urodziła się z ciężką chorobą genetyczną. Dzieci wymagają koniecznie stałej opieki i pomocy innej osoby, w związku ze znacznym ograniczeniem możliwości samodzielnej egzystencji. Wymagają też codziennej , intensywnej rehabilitacji i leczenia. Bardzo prosimy darczyńców, o wsparcie finansowe   kolejnych ciężko chorych dzieci, których rodzice zwracają  się do Stowarzyszenia  z prośbą o pomoc, a w których  imieniu   z całego serca   hojnym darczyńcom dziękujemy.

 11. Dzisiaj jest niedziela inwestycyjna. Ofiary przeznaczamy na zakupienie zamykanej wiaty śmietnikowej, ponieważ ludzie podrzucają nam swoje śmieci. Za wywóz segregowanych śmieci płacimy miesięcznie 2 371 zł i pojemniki są ciągle przeładowane. Koszt wiaty: 20 000 zł. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

 12. Polecamy prasę katolicką Gościa Niedzielnego i Niedzielę. Kolejny numer Nowego Życia poświęcony jest zakochaniu. Możemy w nim przeczytać
  o budowaniu relacji od zauroczenia do małżeństwa, poznać teologiczny wymiar miłości, a także dowiedzieć się jak rozróżnić namiętność od szczerego i trwałego uczucia. Ponadto w numerze można przeczytać synodalny felieton bpa Macieja Małygi oraz biblijną refleksję ks. Jana Klinkowskiego, poznać rolę jaką odgrywa samorząd w Polsce oraz przeczytać o języku miłości, którym ludzie wyznają sobie uczucia. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru pisma.

 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Zdzisław Grochowski, lat 72, zam. przy ul. Drzewieckiego.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław