Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.x

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2024-03-10

  1. Dzisiejsza niedziela jest inna niż pozostałe, zwana w tradycji kościelnej niedzielą „laetare”, czyli radości. Kościół wzywa do radości w połowie Wielkiego Postu aby ci, którzy poważnie potraktowali jego wezwanie do nawrócenia, cieszyli się ze zbawczych owoców męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17:00, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9:30, 16:30 i 18:30.

  3. Msza św. w intencji naszego Księdza Proboszcza z okazji 75. rocznicy urodzin zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 12:30, na którą serdecznie zapraszamy Parafian.

  4. W najbliższą środę, 13 marca przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego w jego intencji będziemy się w tym dniu modlić podczas Nabożeństwa Fatimskiego o godz. 19:00, na które serdecznie zapraszamy.

  5. Apostolat Margaretka zaprasza w czwartek, 14 marca o godz. 19:00 na spotkanie formacyjne z ks. Marcinem w salce nr 5.

  6. Agenda Caritasu czynna w niedzielę po każdej Mszy św. Można tam kupić karty świąteczne, koperty, znaczki  i paschaliki. Zachęcamy do nabywania.

  7. W dzisiejszą niedzielę, po wszystkich Mszach św. członkowie Stowarzyszenia Si alla Vita  zbierają do puszek na pomoc ciężko chorym dzieciom. Po ostatniej zbiórce Stowarzyszenie pomogło: Mateuszowi i Kacprowi. Obaj chorują na Dziecięce Porażenie Mózgowe, mają duże problemy z chodzeniem i mówieniem. Dzieci wymagają całodobowej opieki oraz intensywnej  rehabilitacji i drogiego leczenia. Bardzo prosimy darczyńców o wsparcie finansowe   kolejnych ciężko chorych dzieci, których rodzice zwracają  się do nas  z prośbą o pomoc, a w których  imieniu   z całego serca   hojnym darczyńcom dziękujemy.

  8. Dzisiaj niedziela inwestycyjna, za ofiary składamy stokrotne Bóg zapłać.

  9. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił i prosił o ofiary do puszek ks. Bogusław Wojnarowski, pracujący obecnie w Ziębicach.

  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Demel, lat 74 z ul. Horbaczewskiego i śp. Paweł Olkiewicz, lat 32 z ul. Szybowcowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław