Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.x

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2024-03-17

 1. Od piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali.

 2. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Również przypada święto patronalne Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego oraz 8. Rocznica konsekracji biskupiej Księdza Biskupa Jacka Kicińskiego CMF. Podczas Mszy św. będziemy modlić się w intencji dostojnych Solenizantów i Jubilatów.

 3. Krąg biblijny w środę o godz. 18:45 w salce nr 2.

 4. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 9:30. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16:30. Wszystkich parafian, a więc również dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Drogę Krzyżową, która przejdzie ulicami naszego osiedla. Rozpoczęcie o godz. 19:00 w naszym kościele, zakończenie w kościele pw. Miłosierdzia Bożego, około godz. 21:00.

 5. Spotkanie dla wspólnoty „Wiara i Światło” w sobotę 23 marca. Rozpoczęcie o 11:00 w kaplicy i spotkanie w salce nr 5.

 6. W sobotę, 23 marca, Grupa Modlitwy św. Ojca Pio zaprasza na Eucharystię o godz. 18:00 z błogosławieństwem relikwiami św. Ojca Pio. Po Mszy spotkanie formacyjne w salce nr 2.

 7. Przyszła niedziela jest już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia, w którym głęboko będziemy przeżywać tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.

 8. Zapraszamy serdecznie na „Męskie Gorzkie Żale” w Niedzielę Palmową o godz. 17:00 przy akompaniamencie fisharmonii, liry korbowej oraz bębnów. Po Gorzkich Żalach o godz. 18:00 uroczysta Msza Święta, podczas której chór parafialny "Maksymilianum" wykona Pasję według św. Jana.

 9. Spotkanie dla Rodziców Dzieci pierwszokomunijnych w najbliższą niedzielę 24 marca o godz. 19:00 w kościele.

 10. W przyszłą niedzielę, 24 marca, po Mszach św. o godz. 9:00, 11:00 oraz 12:30 działająca przy naszej parafii Gromada Wilczków ze Skautów Europy organizuje kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na letni wyjazd gromady na obóz. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

 11. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania podczas każdej Mszy św.

 12. Agenda Caritasu czynna w niedzielę po Mszach św. Można tam kupić karty świąteczne, koperty, znaczki, paschaliki i palmy wileńskie. Na Niedzielę Palmową nasi członkowie przygotowują palmy "żywe". Prosi się więc miłe Panie Ogrodniczki o przynoszenie zielonych gałązek do Caritasu od przyszłego czwartku. Za wszelkie wsparcie najuboższych Zespół składa stokrotne "Bóg zapłać".

 13. Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek we Wrocławiu zaprasza uczniów i rodziców na Drzwi Otwarte tego Liceum. Informacje w gablocie.

 14. Polecamy prasę katolicką. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki.

 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Urszula Kowalska, lat 70 z ul. Horbaczewskiego, śp. Krzysztof Bokwa, lat 66 z ul. Horbaczewskiego i śp. Lila Cymerkiewicz, lat 67 z ul. Kwiskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław