Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.x

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

2024-03-24

 1. Dziś wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Rozpoczyna się Obchód Wielkiego Tygodnia. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17:00, zapraszamy.
 2. Już po raz siódmy dzisiejszego dnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Jest to rocznica męczeńskiej śmierci beatyfikowanej pół roku temu rodziny Ulmów, jednej z wielu bohaterskich polskich rodzin, którzy chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia.
 3. Spotkanie dla Rodziców Dzieci pierwszokomunijnych dzisiaj o godz. 19:00 w KAPLICY.
 4. Spowiedź przedświąteczna w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę podczas Mszy św. o godz. 6:00, 9:00 i od godz. 17:00. Nie zostawiajmy Spowiedzi na Triduum Sacrum. Świętowanie Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy od Wielkiego Czwartku.
 5. Kancelaria parafialna będzie zamknięta w Wielki Czwartek i Wielki Piątek.
 6. W związku z rangą Wielkiego Tygodnia, uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która przypada w Wielki Poniedziałek, 25 marca, została przeniesiona na poniedziałek, 8 kwietnia, po niedzieli Miłosierdzia Bożego.
 7. Zapraszamy Parafian i Gości na Koncert Wielkopostny, który będzie miał miejsce w naszym kościele w Wielki Poniedziałek (jutro!) o godz. 19:00. W programie: Requiem Johna Ruttera w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Wrocławskiej i Orkiestry Symfonicznej Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu oraz solistów. Zaproszenia wyłożone są na ławkach, prosimy o zabranie ich do domu. Niniejszy koncert wprowadza nas w atmosferę i zadumę nad tajemnicą odkupienia człowieka. Wstęp wolny.
 8. Apostolat Maryjny zaprasza na Mszę Świętą w środę, 27 marca, o godz. 18:00. Spotkanie formacyjne o 17:00 w salce nr 5.
 9. Wielki Czwartek - nie będzie Mszy św. porannej o godz. 6:30 i 9:00 oraz nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji. Kapłani odprawiają Mszę św. w Katedrze z poświęceniem Olejów o godz. 10:00.
  W parafii Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, na którą serdecznie zapraszamy. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji i adoracja do godz. 24:00. W Wielki Czwartek nie będzie spowiedzi św.
  Wielki Piątek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00 do 16:00. Zapraszamy dzieci na Drogę Krzyżową o godz. 16:00. O godz. 17:00 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 18:00, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Chrystusa, śpiew Gorzkich Żali i adoracja przez całą noc. Przez całą noc również możliwość spowiedzi św. Będzie dyżur kapłana w konfesjonale.W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły: powstrzymanie się od alkoholu i potraw mięsnych oraz ograniczenie ilości spożywanego pokarmu.
  Wielka Sobota - jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje zaduma nad śmiercią Chrystusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie do 19:50. (Wcześniejsza godzina rozpoczęcia liturgii spowodowana jest zmianą czasu z soboty na niedzielę). 
  Liturgia Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 20:00 połączona z procesją rezurekcyjną. Przychodzimy do kościoła ze świecami. Prosimy o parkowanie samochodów po drugiej stronie ulicy Orlińskiego, by procesja rezurekcyjna mogła przejść bezkolizyjnie. Wjazd na parking kościelny w godz. 19:00 – 21:00 będzie zamknięty.
 10. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 9:00 do 17:00 co godzinę. Okazja do spowiedzi św. dla spóźnionych będzie od godz. 9:00 do 13:00. Członkowie Akcji Katolickiej będą zbierać tacę, która zostanie przeznaczona na inwestycje parafialne. Za ofiary – Bóg zapłać.
 11. W Wielką Sobotę od rana będą wystawione w kościele kosze na żywność dla najuboższych, dla rodzin wielodzietnych i dla uchodźców, by ich święta także były pełne spokoju i dobroci.
 12. Ruch Światło-Życie, działający w naszej parafii, zaprasza na Ciemną Jutrznię w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godzinie 7:30. Jest to poranna modlitwa psalmami pomagająca głębiej przeżyć tajemnicę Męki Pana Jezusa.
 13. Agenda Caritasu czynna w niedzielę po Mszach św. Można tam kupić karty świąteczne, koperty, znaczki i palmy.  Palmy "żywe" można nabyć przed wejściem głównym i przy kaplicy. Dochód z nich, jak i z dzisiejszej zbiórki do puszek jest przeznaczony na pomoc świąteczną najuboższym. Dziękując parafianom za pamięć i ofiarność, Caritas życzy błogosła- wionych i radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Alicja Pudło, lat 85 z ul. Na Ostatnim Groszu, i śp. Bogusław Gałusza, lat 78 z ul. Horbaczewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław