Zaloguj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

2024-04-14

  1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

  2. Dzisiaj przeżywamy ustanowione przez Sejm RP święto Chrztu Polski, na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I.

  3. W poniedziałek, 15 kwietnia, zapraszamy wszystkich członków Caritasu i Akcji Katolickiej na Mszę św. o godz. 18:00 i na wykład do sali nr 5.

  4. Apostolat Margaretka zaprasza w czwartek, 18 kwietnia o godz. 19:00 na spotkanie formacyjne z ks. Marcinem w salce nr 5.

  5. W dzisiejszą niedzielę, po wszystkich Mszach św. członkowie Stowarzyszenia Si alla Vita, zbierają do puszek na pomoc ciężko chorym dzieciom.

Po ostatniej zbiórce Stowarzyszenie pomogło:  Mai, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa oraz niedowładem kończyn dolnych,  a także Kacprowi z opóźnionym rozwojem psychomotorycznym, bez reakcji na bodźce słuchowe i wzrokowe. Dzieci wymagają kosztownego leczenia i codziennej rehabilitacji. Bardzo prosimy darczyńców  o wsparcie finansowe  kolejnych,  ciężko chorych dzieci, w których  imieniu  z całego serca dziękujemy.

  1. W przyszłą niedzielę, 4 wielkanocną, nazywaną popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza, będziemy obchodzić Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. W Tygodniu modlitw o powołania do służby w Kościele będziemy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło zwłaszcza dzisiaj nowych pracowników w Bożej Winnicy.

  2. W przyszła niedzielę, 21 kwietnia o godz. 18:30 będzie miał miejsce w naszym kościele Koncert Wielkanocny, w którym wystąpią połączone chóry i orkiestra w ilości ok. 200 osób. Parafia ugości wykonawców popołudniowym posiłkiem. Nieocenioną pomocą będą służyły panie ze wspólnoty Benedictus. Do kawy byłoby mile widziane ciasto, o które chcemy poprosić miłe Parafianki. Ciasto można przynosić do kawiarenki Benedictus przed Mszami św. w przyszłą niedzielę do godz. 13:30. Bóg zapłać za pomoc.

  3. Pojemniki na odzież używaną przeniesione zostały w pobliże pomieszczeń Caritasu od strony wieży. Samochodem należy objechać za kościół.

  4. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Dariusz Horak, lat 63 z Bulwaru Ikara, śp. Leokadia Miśkiewicz, lat 85 z ul. Horbaczewskiego, śp. Zenon Słowiński, lat 71 z ul. Drzewieckiego i śp. Bożena Kaczmarska, lat 75 z ul. Kłodnickiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław