Zaloguj

Schola dziecięca „Maksymilianki”

 

446f2342 16d1 47f8 8614 5d977b3b957e

 

Próby scholi odbywają się w każdy piątek o godz. 19:00 w sali nr 3.

 

Schola dziecięca ubogaca swoim śpiewem niedzielną Mszę Świetą dla dzieci o godzinie 11:00. Liczy 25 dziewcząt, głównie uczennic klas I-VIII szkoły podstawowej. Prowadzi ją nasz organista, pan Krzysztof Garczarek, a opiekunem duchowym jest ksiądz Marcin Wachowicz, wikariusz parafii. Spotykamy się na cotygodniowych próbach w piątki o godzinie 19:00 w salce katechetycznej nr 3 oraz w niedziele o 10:30 w zakrystii. Wykonujemy pieśni i piosenki religijne z akompaniamentem organowym oraz elektronicznym, w których śpiew chętnie włączają się wszyscy zgromadzeni w kościele. Wszystkie chętne dziewczęta ze szkół podstawowych zapraszamy na próby!

Schola „Maksymilianki” powstała w 2002 roku z inicjatywy ówczesnego wikariusza, ks. Mieczysława Kinaszczuka. Od 2012 roku kierownikiem muzycznym scholi jest organista, pan Krzysztof Garczarek. W szczytowym okresie działalności do scholi należało ponad 40 dziewcząt (2014). Oprócz śpiewu podczas Mszy dla dzieci, schola aktywnie włącza się w przeżywanie najważniejszych dni w roku liturgicznym, mianowicie Triduum Paschalnego: co roku prowadzi wielkopiątkową adorację w tzw. Ciemnicy, a w okresie Wielkiego Postu przygotowuje i prowadzi rozważania drogi krzyżowej. Bierze również udział w procesji Wszystkich Świętych w dniu 31 października. Występujemy także poza parafią – schola śpiewała m.in. w kościele NMP na Piasku (2016), w parafii Narodzenia NMP w Smolcu (2017), w parafii św. Jerzego i Podwyższenia Krzyża Świętego na wrocławskim Brochowie (2019), parafii NMP Królowej Pokoju na Popowicach (2020), parafii NMP Różańcowej na Złotnikach (2022) i poza kościołami (festyny osiedlowe).

Schola to jednak nie tylko próby i śpiew, ale także spotkania formacyjne (dotyczące Mszy świętej, roli śpiewu podczas liturgii), wycieczki (Zakopane, Energylandia, Bardo), integracje (grill, wyjścia na lody), spotkania i zabawy (co roku organizujemy imprezę andrzejkową, spotkanie mikołajkowe, w okresie bożonarodzeniowym wspólny opłatek, uroczyste zakończenie roku i inne wydarzenia okolicznościowe). 

Po opuszczeniu scholi dziecięcej scholistki nadal angażują się w życie parafii: śpiewają w scholi młodzieżowej, chórze parafialnym, wstępują do Oazy, angażują się w takie wydarzenia jak Światowe Dni Młodzieży (2016) czy Europejskie Spotkanie Młodych Taizé (2019/2020).

W zakładce po lewej stronie do pobrania nasz śpiewnik (PDF).

                                                                                                                                                          Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław