Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Schola dziecięca „Maksymilianki”

15842949 DSC 0116

 

Schola dziecięca ubogaca swoim śpiewem niedzielną Mszę świetą dla dzieci o godzinie 11:00. Liczy 12 dziewcząt, uczennic klas I-VIII szkoły podstawowej. Prowadzi ją nasz organista, pan Krzysztof Garczarek, a opiekunem duchowym jest ksiądz Marcin Krawczyk, wikariusz parafii. Spotykamy się na cotygodniowych próbach w piątki o godzinie 19:00 w salce katechetycznej nr 4 oraz w niedziele o 10:30 w zakrystii. Wykonujemy pieśni i piosenki religijne z akompaniamentem organowym oraz elektronicznym, w których śpiew chętnie włączają się wszyscy zgromadzeni w kościele. Wszystkie chętne dziewczęta ze szkół podstawowych zapraszamy na próby!

Schola "Maksymilianki" powstała w 2002 roku. Od 2012 roku kierownikiem muzycznym scholi jest organista, pan Krzysztof Garczarek. W szczytowym okresie działalności do scholi należało ponad 40 dziewcząt (2014). Oprócz śpiewu podczas Mszy dla dzieci, schola aktywnie włącza się w przeżywanie najważniejszych dni w roku liturgicznym, mianowicie Triduum Paschalnego: co roku prowadzi wielkopiątkową adorację w tzw. Ciemnicy, a w okresie Wielkiego Postu przygotowuje i prowadzi rozważania drogi krzyżowej. Występujemy także poza parafią (schola śpiewała m. in. w kościele NMP na Piasku, w parafii Narodzenia NMP w Smolcu, w parafii św. Jerzego i Podwyższenia Krzyża Świętego na wrocławskim Brochowie, parafii NMP Królowej Pokoju na Popowicach) i poza kościołami (festyny osiedlowe). 

Schola to jednak nie tylko próby i śpiew, ale także spotkania formacyjne (dotyczące Mszy świętej, roli śpiewu podczas liturgii), wycieczki (Zakopane, Energylandia), integracje (grill, wyjścia na lody), spotkania i zabawy (co roku organizujemy imprezę andrzejkową, w okresie bożonarodzeniowym wspólny opłatek, uroczyste zakończenie roku i inne wydarzenia okolicznościowe). 

Po opuszczeniu scholi dziecięcej scholanki nadal angażują się w życie parafii: śpiewają w scholi młodzieżowej, wstępują do Oazy, angażują się w takie wydarzenia jak Światowe Dni Młodzieży (2016) czy Europejskie Spotkanie Młodych Taizé (2019/2020).

W zakładce po lewej stronie do pobrania nasz śpiewnik (PDF).

                                                                                                                                                          Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław