Drukuj

Schola dziecięca „Maksymilianki”

15842949 DSC 0116

 

Schola dziecięca ubogaca swoim śpiewem niedzielną Mszę świetą dla dzieci o godzinie 11:00. Liczy 12 dziewcząt, uczennic klas I-VIII szkoły podstawowej. Prowadzi ją nasz organista, pan Krzysztof Garczarek, a opiekunem duchowym jest ksiądz Marcin Wachowicz, wikariusz parafii. Spotykamy się na cotygodniowych próbach w piątki o godzinie 19:00 w salce katechetycznej nr 4 oraz w niedziele o 10:30 w zakrystii. Wykonujemy pieśni i piosenki religijne z akompaniamentem organowym oraz elektronicznym, w których śpiew chętnie włączają się wszyscy zgromadzeni w kościele. Wszystkie chętne dziewczęta ze szkół podstawowych zapraszamy na próby!

Schola "Maksymilianki" powstała w 2002 roku. Od 2012 roku kierownikiem muzycznym scholi jest organista, pan Krzysztof Garczarek. W szczytowym okresie działalności do scholi należało ponad 40 dziewcząt (2014). Oprócz śpiewu podczas Mszy dla dzieci, schola aktywnie włącza się w przeżywanie najważniejszych dni w roku liturgicznym, mianowicie Triduum Paschalnego: co roku prowadzi wielkopiątkową adorację w tzw. Ciemnicy, a w okresie Wielkiego Postu przygotowuje i prowadzi rozważania drogi krzyżowej. Występujemy także poza parafią (schola śpiewała m. in. w kościele NMP na Piasku, w parafii Narodzenia NMP w Smolcu, w parafii św. Jerzego i Podwyższenia Krzyża Świętego na wrocławskim Brochowie, parafii NMP Królowej Pokoju na Popowicach) i poza kościołami (festyny osiedlowe). 

Schola to jednak nie tylko próby i śpiew, ale także spotkania formacyjne (dotyczące Mszy świętej, roli śpiewu podczas liturgii), wycieczki (Zakopane, Energylandia), integracje (grill, wyjścia na lody), spotkania i zabawy (co roku organizujemy imprezę andrzejkową, w okresie bożonarodzeniowym wspólny opłatek, uroczyste zakończenie roku i inne wydarzenia okolicznościowe). 

Po opuszczeniu scholi dziecięcej scholanki nadal angażują się w życie parafii: śpiewają w scholi młodzieżowej, wstępują do Oazy, angażują się w takie wydarzenia jak Światowe Dni Młodzieży (2016) czy Europejskie Spotkanie Młodych Taizé (2019/2020).

W zakładce po lewej stronie do pobrania nasz śpiewnik (PDF).

                                                                                                                                                          Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.