Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 RRN

Ruch Rodzin Nazaretańskich

Ruch Rodzin Nazaretańskich jest międzynarodowym katolickim ruchem apostolstwa rodzin, którego celem jest uświęcenie członków poprzez pogłębienie życia Ewangelią w oparciu o komunię życia z Chrystusem w codzienności.

Inicjatorem Ruchu jest ks. Tadeusz Dajczer, który wraz z ks. Andrzejem Buczelem i grupą osób świeckich utworzyli w 1985 r. w Warszawie pierwszą wspólnotę ewangelizacyjną, której poszukiwanie dróg nieustannego nawracania się dało początek RRN.

Istotą duchowości Ruchu jest poddanie się działaniu Boga poprzez wstawiennictwo Najświętszej Matki Bożej i naśladowaniu jej postawy pełnej ufności i uległości względem woli Bożej, modlitwy, troski o innych i pokory.

Jednym z głównych apostolskich celów RRN jest ewangelizacja rodziny. I chociaż RRN opiera się głównie na rodzinie, to jednak pozostaje otwarty dla wszystkich: także dla rodzin zagrożonych i rozbitych, dla kapłanów, młodzieży szkolnej i akademickiej, dzieci, ludzi chorych, osób niepełnosprawnych czy samotnych. Każdy może w nim się odnaleźć.

Wzorem do naśladowania dla członków wspólnoty jest Święta Rodzina żyjąca w Nazarecie.

Praca w RRN odbywa się w małych zespołach – wspólnotach parafialnych i międzyparafialnych. Obejmują one ludzi bliskich sobie czy to ze względu na wiek, sytuację życiową, zawód lub zainteresowania (istnieją tu np. grupy medyczne, pedagogów, prawników itp.).

Ogólnopolskim opiekunem RRN z ramienia Episkopatu jest ks. biskup Andrzej Siemieniewski. Moderatorem Archidiecezji Wrocławskiej jest o. Mirosław Salamoński OCD.

Funkcję organizacyjną pełnią animatorzy świeccy, przy ścisłej współpracy z kapłanami.

Ważnym elementem formacji są dni skupienia w każdą trzecią sobotę miesiąca w parafii Opieki św. Józefa (u Ojców Karmelitów) we Wrocławiu oraz rekolekcje letnie i zimowe.

Zapraszamy na spotkania w naszej parafii, które odbywają się w każdą środę po Mszy św. wieczornej. Animatorem grupy jest Ewa Plewińska-Cześniewicz.

Więcej informacji na temat RRN:

www.rrn.info.pl – strona ogólnopolska

www.rrn.wroclaw.pl – strona wrocławska

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław