Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.x

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

2022-11-27

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Dzisiaj – po trudnym okresie pandemii, która mocno zakłóciła nam rzeczywistość, co zaowocowało znacznym wzrostem liczby wiernych, którzy nie powrócili do praktyk religijnych, nawet do obowiązkowego udziału w niedzielnej Mszy Świętej – jeszcze głębiej oczami wiary powinniśmy spojrzeć na Kościół. Kościół jest wielkim darem dla nas, dla tych, którzy uwierzyli w Chrystusa. Jest wspólnym podążaniem za Chrystusem do domu Ojca. W tej drodze
  w Kościele mamy do dyspozycji pełnię środków zbawczych, łaskę i prawdę. Przez pośrednictwo ustanowionych pasterzy prowadzi nas Duch Święty. To wielka łaska, bo we wspólnocie wiary łatwiej nam podążać do ostatecznego celu. Tym bardziej powinniśmy dobrze zrozumieć często powtarzaną w Credo prawdę: Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół…
 2. Dzisiaj weszliśmy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Właśnie ten czas dobrze wykorzystajmy dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w Roratach.

Czytaj więcej: 2022-11-27

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

34 NIEDZIELA ZWYKŁA

2022-11-20

 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.
 2. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata, jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach.

Czytaj więcej: 2022-11-20

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

2022-11-13

 1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, które zamknie dzieje świata. Pamiętajmy, że zawsze powinniśmy być przygotowani na spotkanie z Panem.
 2. W dzisiejszą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Także tego dnia obchodzimy już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Zbiórka ofiar do puszek na rzecz wiernych w Ukrainie.

Czytaj więcej: 2022-11-13

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

2022-11-11

 1. Dzisiaj, 11 listopada przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Polecamy Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i Rodaków na całym świecie podczas Mszy św. o godz. 7:30, 9:30, 12:30
  i 18:00. Szczególnie zapraszamy na Sumę o godz. 12:30 którą ofiarujemy w intencji naszej Ojczyzny. Nie będzie Mszy św. o godz. 11:00, 16:00
  i 20:00.
 2. W związku ze świętem niepodległości przypadającym w piątek, Ksiądz Arcybiskup Metropolita udzielił wszystkim mieszkańcom Archidiecezji Wrocławskiej dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od charakteru pokutnego tego dnia.
 3. Zapraszamy wszystkich parafian na Koncert Patriotyczny, który odbędzie się dzisiaj, tj. 11 listopada o godz. 19:00 w kościele. Wstęp wolny. Wystąpią połączone chóry, soliści i orkiestra kameralna w ilości 120 osób. Zapowiada się duże wydarzenie artystyczne, dlatego nie powinno zabraknąć naszych Parafian, dla których z racji 40-lecia Parafii przygotowano ten podniosły koncert.
 4. Dzisiaj Imieniny obchodzi ks. Marcin Wachowicz. Msza św. w intencji Solenizanta zostanie odprawiona o godz. 12:30. Z okazji Imienin życzymy Księdzu Marcinowi dalszej owocnej i błogosławionej pracy duszpasterskiej w naszej parafii, zdrowia, darów Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej.
 5. Nabożeństwo wypominkowe dzisiaj o godz. 17:00. Modlimy się za zmarłych polecanych z ul. Balonowej i Kwiskiej.
 1. Niech Dobry Bóg otacza wszystkich uczestników dzisiejszej liturgii swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

2022-11-06

 1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, czyli jasne zasady i konkretne wymagania. Miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.
 2. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich we wtorek o godz. 18:45 w salce nr 2.

Czytaj więcej: 2022-11-06

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

2022-10-30

 1. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Dzisiaj modlimy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego.
 2. W poniedziałek, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:15. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

Czytaj więcej: 2022-10-30

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

2022-10-23

 1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych
  i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami do puszek. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Wspólnota „Benedictus” zaprasza na uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Modlitwa odbędzie się w najbliższy wtorek, 25 października
  o godz. 19:00 w kaplicy.

Czytaj więcej: 2022-10-23

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

2022-10-16

 1. Przeżywamy dzisiaj dwudziestą dziewiątą niedziele zwykłą w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi. Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.
 2. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.

Czytaj więcej: 2022-10-16

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

2022-10-09

 1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków (kolekta mszalna). Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.
 2. We wtorek, 11 października o godz. 18:45 w salce nr 2 odbędzie się spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

Czytaj więcej: 2022-10-09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

2022-10-02

 1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.
 2. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, naszych rodzin, Narodu, Kościoła, całej ludzkości. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie
  o godzinie 17:15. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej: 2022-10-02

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław