Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2023-03-26

 1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej oraz Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.
 2. Zwykle 26 marca w Kościele polskim przypada Dzień modlitw za więźniów
  z okazji liturgicznego wspomnienia Dobrego Łotra. Patronuje on więźniom, kapelanom więziennym, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego
  o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy.

Czytaj więcej: 2023-03-26

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2023-03-19

 1. Dzisiejsza niedziela jest inna niż pozostałe, zwana w tradycji kościelnej niedzielą „laetare”, czyli radości. Kościół wzywa do radości w połowie Wielkiego Postu aby ci, którzy poważnie potraktowali jego wezwanie do nawrócenia, cieszyli się ze zbawczych owoców męki, śmierci
  i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
 2. Dzisiaj kończymy Rekolekcje Wielkopostne Aktem Zawierzenia Niepokalanemu Sercu NMP – Pani Jasnogórskiej Rodzin i naszej Parafii. Ten Akt Zawierzenia przeprowadzi Ojciec Roman Wit, Paulin z Jasnej Góry, którego bardzo serdecznie witamy.

Czytaj więcej: 2023-03-19

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2023-03-12

 1. Dziś trzecia niedziela Przygotowania Paschalnego. Kościół pomaga nam przeżyć ten czas z większym pożytkiem. W każdy piątek o godz. 9:30, 16:30 i 18:30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 17:00 rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.
 2. W dzisiejszą niedzielę o godzinie 19:00 w kościele odbędzie się kolejne spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej: 2023-03-12

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2023-03-05

 1. Dziś druga niedziela Przygotowania Paschalnego. Kościół pomaga nam przeżyć ten czas z większym pożytkiem. W każdy piątek o godz. 9:30, 16:30
  i 18:30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 17:00 rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.
 2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności
  z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na wsparcie dzieł podejmowanych przez polskich misjonarzy.

Czytaj więcej: 2023-03-05

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2023-02-26

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez modlitwę, której będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele
  o godz. 9:30, 16:30 i 18:30 odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele
  o godz. 17:00 Gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.
 2. Wspólnota Benedictus zaprasza na Uwielbienie Najświętszego Sakramentu, do kaplicy we wtorek, 28 lutego, o godz.19:00.

Czytaj więcej: 2023-02-26

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

2023-02-19

 1. Trwają ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Pamiętamy w modlitwach
  o wszystkich odpoczywających, by ten czas dany od Boga przeżywali radośnie, zdrowo i bezpiecznie.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa.

Czytaj więcej: 2023-02-19

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

2023-02-12

 1. Rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Modlimy się za wszystkich odpoczywających, wyjeżdzających na urlopy, do rodziny,
  a zawłaszcza za dzieci i młodzież, która wyjechała w góry wraz z ks. Jakubem, aby wzmocnili swoje siły i chęci do dalszej nauki i pracy oraz by towarzyszyła im pomoc i opieka Boża.
 2. W poniedziałek, 13 lutego Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19:00, serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej: 2023-02-12

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

2023-02-05

 1. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Baczniej i częściej wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujemy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.
 2. W poniedziałek, 6 lutego, odbędzie się miesięczne spotkanie wszystkich Członków i Sympatyków Akcji Katolickiej oraz Caritasu. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, a następnie na spotkanie w sali nr 5. Serdecznie zapraszamy także chętnych do wstąpienia do tego stowarzyszenia katolików świeckich.

Czytaj więcej: 2023-02-05

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

2023-01-29

 1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia w styczniu, tradycyjnie jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Ludźmi trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi
 2. Kolędowanie ze Scholą Maksymilianki dzisiaj (niedziela) o godz. 17:00 w kościele. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej: 2023-01-29

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

2023-01-22

 1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Domaga się jej od nas sam Jezus, ucząc: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Ta jedność została zniszczona przez ludzką pychę i jest zgorszeniem dla świata. Dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia.
  W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.
 2. Grupa modlitwy Św. Ojca Pio zapraszam w poniedziałek, 23 stycznia
  o godz. 17:15 na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwy wstawiennicze oraz na Eucharystię o godz. 18:00 z błogosławieństwem relikwiami św. Ojca Pio.

Czytaj więcej: 2023-01-22

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław