Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

Informujemy że zawsze aktualne ogłoszenia są dostępne również pod adresem:

http://mkolbe.wroclaw.pl/annex/ogloszenia.pdf

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

2021-10-24

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Ofiary do puszek przeznaczone są na misje św.
  2. Wspólnota Benedictus zaprasza na spotkanie modlitewne do sali nr 5 we wtorek, 26 października  o godz. 19:00.

Czytaj więcej: 2021-10-24

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

2021-10-17

  1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy spożywać. Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Zauważmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.
  2. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim poszedł za Chrystusem był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

Czytaj więcej: 2021-10-17

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2021-10-10

  1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się
    w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dzisiaj do puszek to Dzieło.
  2. Dzisiaj (niedziela, 10 października) spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w kościele o godz. 19:00. Obecność obowiązkowa.

Czytaj więcej: 2021-10-10

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

2021-10-03

  1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.
  2. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, naszych rodzin, Narodu, Kościoła, całej ludzkości. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godzinie 17:15. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej: 2021-10-03

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław