Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

2022-08-07

 1. Dzisiaj modlitewnie wspieramy tych, którzy z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego sanktuarium.
 2. W poniedziałek, w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Dominika, prezbitera, założyciela zakonu dominikańskiego.

Czytaj więcej: 2022-08-07

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

2022-07-31

 1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
 2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

Czytaj więcej: 2022-07-31

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

2022-07-24

 1. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.
 2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. W tym dniu również swoje imieniny obchodzi nasz Pan organista Krzysztof. Życzymy mu wielu łask Bożych, darów Ducha świętego obfitości Bożego błogosławieństwa, oraz opieki Matki Najświętszej.

Czytaj więcej: 2022-07-24

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

2022-07-17

 1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich; to znaczy być światłem dla współczesnego świata.
 1. W tym tygodniu wspominamy:
  • W poniedziałek: św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
  • W środę, 20 lipca, obchodzimy uroczystość bł. Czesława, kapłana, patrona Miasta Wrocławia i Archidiecezji Wrocławskiej. Naszą modlitwą otaczamy księdza Prałata Czesława Majdę – Proboszcza naszej Parafii, z okazji jego imienin. Podczas Mszy wieczornej będziemy prosić o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej w jego kapłańskim posługiwaniu.
  • W piątek: św. Marię Magdalenę
  • W sobotę: św. Brygidę, zakonnicę, patronkę Europy

Czytaj więcej: 2022-07-17

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

2022-07-10

 1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
 1. W poniedziałek przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów w czasie II wojny światowej.

Czytaj więcej: 2022-07-10

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

2022-07-03

 1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będąDziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będąokazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakciez przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niegootworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jakokatolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłemożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.
 2. Przypominamy, o wakacyjnym porządku Mszy św. w niedzielę – nie ma Mszy o 16:00,w tygodniu o 9:00.

Czytaj więcej: 2022-07-03

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

2022-06-26

 1. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam wzmocnić więzy rodzinne i odzyskać radość ducha. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.
 2. Apostolat Maryjny zaprasza na Msze św. w poniedziałek, 27 czerwca na godz. 18:00. Przed Mszą, spotkanie o godz. 17:00 w sali nr 5.

Czytaj więcej: 2022-06-26

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

2022-06-19

 1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
 2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

Czytaj więcej: 2022-06-19

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

2022-06-12

 1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
 2. Jutro, 13 czerwca, nabożeństwo fatimskie o godz. 19:00, serdecznie zapraszamy!

.

Czytaj więcej: 2022-06-12

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

2022-06-05

 1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy okres wielkanocny. Liturgia tego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane
  z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Dzisiejsza uroczystość to także dzień narodzin Kościoła.
 2. Dzisiaj Mszę św. Prymicyjną o godz. 12:30 odprawi ks. neoprezbiter Wojciech Selak, który był na praktyce w naszej parafii.

.

Czytaj więcej: 2022-06-05

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław