Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

X NIEDZIELE ZWYKŁA

2024-06-09

 1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje poznać, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży również udział w nabożeństwach czerwcowych, które sprawujemy codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

 2. W czwartek obchodzimy wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy. Jest to trzynasty dzień miesiąca, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o g. 19:00.

 3. Z okazji 11. rocznicy ingresu J. E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, zapraszamy na uroczystą Mszę świętą do Katedry Wrocławskiej w sobotę, 15 czerwca o godz. 11:00. Polecamy szczególnym modlitwom wiernych najdostojniejszego Arcypasterza.

 4. Dzisiaj niedziela składkowa na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za dar serca na ten cel.

 5. W dzisiejszą niedzielę, po wszystkich Mszach św. członkowie Stowarzyszenia Si alla Vita, zbierają do puszek na pomoc ciężko chorym dzieciom. Po ostatniej zbiórce Stowarzyszenie pomogło: Krzysiowi i Wojtkowi, których stan zdrowia wymaga ciągłego leczenia i kosztownej rehabilitacji. Bardzo prosimy darczyńców, o wsparcie finansowe   kolejnych ciężko chorych dzieci, których rodzice zwracają  się do nas  z prośbą o pomoc, a w których  imieniu   z całego serca   hojnym darczyńcom dziękujemy.

 6. Zapraszamy serdecznie na koncert organowy w wykonaniu p. Mateusza Żeglenia (absolwenta Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie organów prof. Piotra Rojka), który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 16 czerwca o godz. 19:00. Szczegółowy program można znaleźć na stronie parafii na Facebooku. Koncert stanowić będzie muzyczne podziękowanie Księdzu Prałatowi Czesławowi Majdzie, który przez 42 lata posługi Proboszcza zawsze otwierał szeroko drzwi naszego kościoła wszelkim inicjatywom artystycznym.

 7. Polecamy prasę katolicką. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia.

 8. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Krystyna Piotrowska, lat 96 z ul. Szybowcowej, śp. Ryszard Bańcyr, lat 80 z ul. Drzewieckiego, śp. Artur Szczęsny, lat 54 z ul. Kłodnickiej i śp. Janina Joka, lat 64 z ul. Drzewieckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IX NIEDZIELE ZWYKŁA

2024-06-02

 1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad nami i naszym narodem. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 2. W dzisiejszą niedzielę Mszę św. prymicyjną o godz. 12:30 odprawi neoprezbiter, ks. Grzegorz, który pełnił praktykę duszpasterską w naszej parafii. Ksiądz Prymicjant udzieli prymicyjnego błogosławieństwa i rozda prymicyjne obrazki. Zapraszamy.

 3. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, po której odprawimy procesję eucharystyczną do 4 ołtarzy wokół kościoła. Zachęcamy dzieci do sypania kwiatków. Nie będzie już specjalnego, pierwszoczwartkowego nabożeństwa Eucharystycznego.

 4. W związku z postawieniem 4 ołtarzy na placu kościelnym, bardzo serdecznie proszę panów z Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej o montaż ołtarzy o godz. 16:00, a grupy parafialne o ustrojenie ich obrusem i kwiatami oraz o pilnowanie. Ołtarz I – Wspólnota Benedictus, ołtarz II – Żywy Różaniec i Rodziny Nazaretańskie, ołtarz III – Apostolat Margaretka, ołtarz IV – Caritas. Po procesji grupy pomagają w rozbiórce tych ołtarzy. Prosimy też grupy parafialne o niesienie na procesji sztandarów, chorągwi i baldachimu.

 5. Apostolat Margaretka zaprasza parafian w czwartek,  6 czerwca o godz. 18:00 na Mszę św. w intencji kapłanów, nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz o łaskę wytrwania w powołaniu dla kleryka Roberta.

 6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Będziemy prosić, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte o godz. 6:30, 9:00 i 18:00. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 17:00. W tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 7. W sobotę, 8 czerwca, będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

 8. W sobotę też zostanie udzielony sakrament bierzmowania naszej młodzieży na Mszy Świętej o godzinie 18:00. Szafarzem sakramentu będzie ksiądz biskup Maciej Małyga. Parafian zachęcam do modlitwy w intencji kandydatów do tego sakramentu.

 9. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca o godz. 12:30 nastąpi liturgiczne zakończenie pełnienia funkcji proboszcza ks. Czesława Majdy. Ksiądz Arcybiskup odprawi dziękczynną Mszę św. za owocne lata pracy Księdza Prałata i przeniesie w stan spoczynku. Na ławkach zostały wyłożone Zaproszenia skierowane do Parafian i Gości na tą szczególną Eucharystię. Proszę zabrać je ze sobą na pamiątkę. Ofiarowanie swojego czasu i Komunię św. w intencji Księdza Proboszcza będą wyrazem naszej wdzięczności za wieloletnią pracę i piękne dzieło, które pozostawia po sobie nasz Pasterz. Spodziewamy się wielu księży, również byłych wikariuszy.

 10. Przyszła niedziela, druga miesiąca jest inwestycyjną. Bóg zapłać za ofiary na nasz kościół.

 11. W poniedziałek, 3 czerwca, imieniny będzie obchodzi Pan Leszek, nasz kościelny. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa, dobrego zdrowia i opieki Matki Najświętszej nad całą rodziną.

 12. Polecamy prasę katolicką. Kolejny numer pisma „Nowe Życie” poświęcony jest tematowi rodziny.Z tej okazji przeczytamy o domu zbudowanym nie z cegieł, a z małych i większych cudów oraz miłości. Do tego o naturalnych metodach leczenia płodności oraz o próbie oceny kondycji współczesnej rodziny i panującej kultury przesady. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru pisma.

 13. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

2024-05-26

 1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

 2. Dzisiaj również święto naszych kochanych Mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki. Nasze Mamy polecimy opiece Matki Najświętszej w czasie dzisiejszego majowego nabożeństwa.

 3. Dziś 50. rocznicę święceń kapłańskich świętuje nasz ksiądz proboszcz Czesław. Uroczysta Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem ks. Biskupa Ignacego Deca, Seniora diecezji świdnickiej, zostanie odprawiona o godz. 12:30, na którą serdecznie Parafian zapraszamy.

 4. Apostolat Maryjne zaprasza na spotkanie formacyjne w poniedziałek o godz. 17:00 do salki nr 5 i Mszę Świętą o godz. 18:00.

 5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. odprawiamy o godz. 7:30, 9:00 (zamiast 9:30), 12:30, 16:00, 18:00 i 20:00. O 10:00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem z naszego kościoła i przejdzie ulicami: Orlińskiego, Horbaczewskiego, Szybowcową i Bajana. Zakończenie procesji w kościele Miłosierdzia Bożego.

 6. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

 7. Pierwszy ołtarz stawiamy na rondzie koło Astry, drugi przy skrzyżowaniu Szybowcowej z Drzewieckiego , trzeci i czwarty ołtarz przygotowuje Parafia Miłosierdzia Bożego. Pierwszy ołtarz stroi Akcja Katolicka i Rada Parafialna, drugi Caritas, Margaretki i młodzież.

 8. Prosimy o przystrojenie okien i balkonów swoich mieszkań na trasie procesji. Zapraszamy dzieci w strojach pierwszokomunijnych oraz do sypania kwiatków. Zapraszamy też kilku mężczyzn do niesienia sztandarów i chorągwi parafialnych oraz trzymania porządku wokół samochodu z nagłośnieniem. Prosimy o poinformowanie naszych księży wikariuszy o gotowości pomocy.

 9. Ojcowie Redemptoryści z Wrocławia serdecznie zapraszają na koncert uwielbienia „Bliżej Nieba|”, który odbędzie się w Boże Ciało o g. 19:30 na parkingu przy kościele NMP Matki Pocieszenia przy ul. Wittiga 10.

 10. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne zwane oktawą Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność pośród nas. Nabożeństwo majowe i czerwcowe z procesją eucharystyczną o godz. 17:30. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków.

 11. Zapraszamy parafian do akcji dekorowania naszej świątyni dywanami kwietnymi na uroczystość Bożego Ciała i następującą po niej oktawę. Kwiaty i płatki kwiatów można przynosić do zakrystii po wszystkich Mszach świętych. Chętni do pomocy w układaniu kompozycji proszeni są o zgłoszenie się do ks. Jakuba Wiechnika. Akcję kwiatową można wesprzeć również finansowo w zakrystii. Za wszelką pomocą serdecznie dziękujemy!

 12. Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje parafianom za ofiarność i pamięć o najuboższych. W tym miesiącu nasi wolontariusze wydali kilogramowe paczki i bony  żywnościowe 18. osobom. Dzisiejsza zbiórka do puszek Caritas jest przeznaczona na pomoc materialną  potrzebującym. Za wszelką pomoc Zespół składa stokrotne Bóg zapłać.

 13. Polecamy prasę katolicką. Dziękując Mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny.

 14. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Artur Jakubowski, lat 59 z Bulwaru Ikara. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

2024-05-19

 1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy okres wielkanocny. Liturgia tego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Dzisiejsza uroczystość to także dzień narodzin Kościoła.

 2. Dzisiaj, w niedzielę Zesłania Ducha Świętego, otwarcie Synodu Archidiecezji Wrocławskiej. O godzinie:
  14:00 – rozpoczęcie spotkania (kościół NMP na Piasku)
  14:30 – Laodycea. Nawrócenie albo śmierć. (kościół NMP na Piasku)
  15:00 – procesja z kościoła NMP na Piasku do katedry i Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego
  17:00 – wspólne świętowanie (ogrody Papieskiego Wydziału Teologicznego)

 3. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Podkreślamy rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w Kościele. Msze św. o godz. 6:30, 9:00 i 18:00. Serdecznie zapraszamy.

 4. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. W Katedrze Wrocławskiej o godz. 11:00 Msza św. Jubileuszowa, pod przewodnictwem metropolity wrocławskiego, księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego z okazji 50-lecia prezbiteratu księży rocznika naszego księdza proboszcza. Zapraszamy do katedry na tę podniosłą uroczystość.

 5. W czwartek Grupa Modlitwy św. Ojca Pio zaprasza na Msze Świętą o godz. 18:00 z błogosławieństwem relikwiami. Po Eucharystii spotkanie formacyjne w salce nr 2.

 6. W piątek, 24 maja, przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.

 7. W najbliższą niedzielę, 26 maja, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 12:30 Mszę św. dziękczynną za 50 lat kapłaństwa i 42 lata posługi duszpasterskiej w tutejszej parafii naszego księdza proboszcza Czesława odprawi Ksiądz Biskup Senior Ignacy Dec. Serdecznie Parafian zapraszamy. Prosimy o przyjęcie Zaproszeń wyłożonych na ławkach. Członkowie Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej i Caritasu będą rozdawać przy wyjściach z kościoła, okolicznościową gazetkę z Podziękowaniem księdzu proboszczowi za owocną pracę w naszej parafii.

 8. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego dnia o godz. 17:30 spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym.

 9. Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na potrzeby Liturgicznej Służby Ołtarza. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na nowe stroje liturgiczne (komże i alby). Zachęcamy także do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Za wszelkie wsparcie Bóg zapłać!

 10. Polecamy prasę katolicką.

 11. Życzenia: zdrowia i obfitości Bożych darów przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii życzymy umocnienia darami Ducha Świętego oraz opieki Bożej przez cały tydzień.

 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Wanda Stalewska, lat 87 z Domu Opieki i śp. Krzysztof Grygowski, lat 67 z ul. Horbaczewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

2024-05-12

 1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje. Dziś też przeżywamy uroczysty dzień Pierwszej Komunii Świętej naszych dzieci z klas trzecich. Módlmy się za nie, by miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem i przyjmowania Go w Pokarmie Eucharystycznym.

 2. W związku z Pierwszą Komunią o godz. 10:00, Msze św. o godz. 9:30 i 11:00 odprawiane są w kaplicy Matki Bożej Loretańskiej. Rocznica I Komunii św. o godz. 12:30.

 3. Biały Tydzień – zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe codziennie do piątku włącznie: na nabożeństwo majowe o godz. 17:30 i  na Mszę św. o godz. 18:00.

 4. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz. 17:00.

 5. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy podczas nabożeństwa o godz. 17:30.

 6. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy.

 7. W czwartek, 23 maja o godz. 11:00 w katedrze wrocławskiej Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny odprawi Mszę św. i wręczy krzyże Księżom Jubilatom obchodzącym 50-lecie kapłaństwa, wśród których jest nasz Ksiądz Proboszcz. Zapraszamy parafian na tę uroczystość. Autokar przewiezie wiernych spod naszego kościoła do katedry i z powrotem. Wyjazd  o 10:00, powrót zaraz po Mszy św. Zapisy w zakrystii, przejazd darmowy,  są jeszcze wolne miejsca.

 8. Polecamy prasę katolicką.

 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ryszard Dziubek, lat 76 z ul. Kwiskiej, śp. Edward Początek, lat 70 z ul. Na Ostatnim Groszu i śp. Krystyna Milejczak, lat 75 z ul. Na Ostatnim Groszu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

2024-05-05

 1. Pan Jezus powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej wypełnimy to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tego zadania, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17:30, przed wieczorną Eucharystią.

 2. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity ploni aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

 3. W poniedziałek, 6 maja odbędzie się miesięczne spotkanie wszystkich Członków i Sympatyków Akcji Katolickiej oraz Caritasu. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, a następnie na spotkanie w sali nr 5.Serdecznie zapraszamy także chętnych do wstąpienia do tych stowarzyszeń katolików świeckich.

 4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte o zwykłej porze, czyli 6:30, 9:00 i 18:00.

 5. Dzisiaj praktykę duszpasterską kończy dk Przemysław Pieczkowski. Dziękujemy mu za posługę przy ołtarzu, głoszenie słowa Bożego, odprawianie nabożeństw, pracę w kancelarii. Diakon Przemysław przyjmie święcenia prezbiteratu w katerze wrocławskiej w sobotę, 25 maja br. o godz. 10:00. Życzymy mu światła Ducha św. i wierności kapłańskiemu powołaniu.

 6. W przyszłą niedzielę, 12 maja, w naszej Parafii przeżywać będziemy I Komunię Świętą dzieci klas trzecich o godz. 10:00. W związku z tym Msze św. o godz. 9:30 i 11:00 będą odprawiane w kaplicy. Przepraszamy za niedogodność.

 7. Rocznica I Komunii Świętej będzie również 12 maja o godz. 12:30 w kościele.

 8. Od środy, 8 maja, odbędą się ostatnie próby dla Dzieci pierwszo-komunijnych o godz. 16:00 w kościele. Spowiedź dla Dzieci i Rodziców w sobotę, 11 maja od godz. 10:00.

 9. Próba dla dzieci rocznicowych będzie w poniedziałek, 6 maja o godzinie 16:00. Spowiedź dla nich 11 maja o godzinie 11:00.

 10. W dzisiejszą niedzielę, po wszystkich Mszach św. członkowie Stowarzyszenia Si alla Vita zbierają do puszek na pomoc ciężko chorym dzieciom. Po ostatniej zbiórce Stowarzyszenie pomogło Jurkowi, chorującemu na epilepsję oraz zaburzenie integracji sensorycznej. Chłopiec potrzebuje codziennej rehabilitacji oraz drogich leków. Bardzo prosimy Darczyńców, o wsparcie finansowe   kolejnych ciężko chorych dzieci, które zwracają  się do nas  z prośbą o pomoc, a w których  imieniu   z całego serca   hojnym Darczyńcom dziękujemy.

 11. Przyszła niedziela jest inwestycyjna, za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 12. Polecamy prasę katolicką a szczególnie tygodnik Niedziela, w którym znajdziemy wywiad z naszym Księdzem Proboszczem w związku z 50-leciem kapłaństwa. Serdecznie polecany.

 13. W czwartek, 23 maja o godz. 11:00 w katedrze wrocławskiej Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny odprawi Mszę św. i wręczy krzyże Księżom Jubilatom obchodzącym 50-lecie kapłaństwa, wśród których jest nasz Ksiądz Proboszcz. Za instrumentem organowym zasiądzie nasz organista p. Krzysztof Garczarek, śpiewał będzie chór „Maksymilianum”. Zapraszamy parafian na tę uroczystość, jest możliwość zorganizowania autokaru, który przewiezie wiernych spod naszego kościoła do katedry
  i z powrotem. Koszt zerowy. Wyjazd o 10:00, powrót zaraz po Mszy św. Prosimy o poinformowanie nas w zakrystii, kto byłby chętny na wyjazd do katedry wrocławskiej w tym dniu.
 14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Marian Kozica, lat 72 z ul. Drzewieckiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

2024-04-28

 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.

 2. Zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta jej patronki, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Jest to również święto naszej Rady Parafialnej, której patronuje św. Katarzyna. Msza św. na zakończenie  działalności Rady Parafialnej będzie odprawiona o godz. 12:30, na którą serdecznie zapraszamy.

 3. Modlimy się za wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający dzisiaj Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

 4. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17:30 będziemy odprawiali nabożeństwa majowe. Serdecznie zapraszamy.

 5. W czwartek przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi. W modlitwach i przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład w naszej ojczyźnie. Z racji pierwszego czwartku miesiąca będziemy modlić się również o powołania do służby Bożej. Uczynimy to w czasie nabożeństwa majowego.

 6. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Msze Święte, które odprawiamy w porządku niedzielnym. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. W czasie nabożeństwa majowego odnowimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z okazji pierwszego piątku miesiąca.

 7. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas post piątkowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 8. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9:00 odprawimy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Natomiast podczas nabożeństwa majowego o godz. 17:30 powierzymy intencje strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.

 9. Zespół Caritas serdecznie dziękuje parafianom za ofiarność i pamięć o najuboższych. Dziękujemy za 291 kg darów złożonych przy święceniu pokarmów. Skorzystało z nich 26 osób, w tym bezdomnych. Nasi wolontariusze ponadto wydali bony i paczki 17 osobom. Dzisiejsza zbiórka do puszek Caritas jest przeznaczona na pomoc materialną  potrzebującym. Za wszelki rodzaj pomocy i szczodre serca Zespół składa stokrotne Bóg zapłać.

 10. Fundacja L’Arche dziękuje za ubiegło niedzielną zbiórkę (7 177,86 zł, 50 euro i 20 franków) dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dziękują za ciepłe przyjęcie, darowiznę oraz miłe słowa i gesty. Obiecują odwdzięczyć się modlitwą.

 11. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia. Polecamy prasę katolicką. Kolejny numer pisma „Nowe Życie” poświęcony jest tematowi dobiegającego końca etapu presynodalnego w naszym lokalnym Kościele.

 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ryszard Łazarski, lat 73 z ul. Szybowcowej, śp. Mirosława Smereka, lat 70 z ul. Drzewieckiego i śp. Jerzy Pawlisz, lat 79 z ul. Szybowcowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

                       

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

2024-04-21

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Jest ona zarazem Światowym Dniem Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych.

 2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w Eucharystii i osobistą modlitwę.

 3. Serdecznie zapraszamy na Koncert Wielkanocny, który będzie miał miejsce w naszym kościele dzisiaj o godz. 18:30. Wystąpią połączone chóry Wrocławia i Trzebnicy oraz orkiestra p. Sebastiana Sikory. W programie The Gospel Mass oraz Missa Brevis. Wstęp wolny.

 4. W ubiegłą niedzielę prosiliśmy miłe Panie o upieczenie ciast dla wykonawców tego koncertu, a będzie ich około 200 osób. Swoje wypieki można przynosić dzisiaj (w niedzielę) do kawiarenki Benedictus do godz. 13:30. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc.

 5. Wszystkie osoby zainteresowane synodem archidiecezji wrocławskiej zapraszamy na spotkanie rejonowe, które odbędzie się 22 kwietnia (poniedziałek) w naszej świątyni o godzinie 19:00. Katechezę w oparciu o List do Kościoła w Filadelfii z Księgi Apokalipsy wygłosi sekretarz synodu ks. dr Tomasz Kowalski. Po katechezie odbędzie adoracja prowadzona przez zespół animatorów i wspólny poczęstunek w sali numer 5. Spotkanie potrwała ok. 1,5 godziny.

 6. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Imieniny obchodzi ks. Wojciech Legendziewicz. Msza św. w intencji Czcigodnego Solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy. Będziemy modlić się o zdrowie i potrzebne łaski dla ks. Wojciecha do pracy duszpasterskiej w naszej parafii.

 7. We wtorek, 23 kwietnia, Grupa Modlitwy św. Ojca Pio zaprasza na Mszę Świętą o godz. 18:00 z błogosławieństwem relikwiami.

 8. Od środy, 24 kwietnia, rozpoczynają się próby dla Dzieci pierwszokomunijnych o godz. 16:00 w kościele.

 9. Apostolat  Margaretka zaprasza w czwartek, 25 kwietnia o godz. 17:00 na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji kapłanów i nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

 10. W ramach Tygodnia Modlitw o powołania zapraszamy na specjalną Drogę Światła połączoną ze świadectwami osób duchownych w piątek o godz. 19:00 w kościele. Będziemy wspólnie z młodzieżą oazową modlić się w intencji o liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i konsekrowanego.

 11. Spotkanie dla wspólnoty Wiara i Światło będzie w sobotę, 27 kwietnia. O godz. 11:00 Msza Święta w kaplicy i spotkanie w salce nr 5.

 12. Apostolat Maryjny zaprasza na spotkanie formacyjne w sobotę o godz. 17:00 do salki nr 5 i Eucharystię o 18:00.

 13. Niedzielna zbiórka do puszek przeznaczona jest na potrzeby Fundacji L’Arche (Larsz) opiekującej się osobami niepełnosprawnymi umysłowo. W ich imieniu serdeczne Bóg zapłać za wsparcie finansowe.

 14. Polecamy prasę katolicką,

 15. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia.

 16. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Hermina Spaltenstein,
  95 z ul. Na Ostatnim Groszu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie... .                              

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

2024-04-14

 1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

 2. Dzisiaj przeżywamy ustanowione przez Sejm RP święto Chrztu Polski, na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I.

 3. W poniedziałek, 15 kwietnia, zapraszamy wszystkich członków Caritasu i Akcji Katolickiej na Mszę św. o godz. 18:00 i na wykład do sali nr 5.

 4. Apostolat Margaretka zaprasza w czwartek, 18 kwietnia o godz. 19:00 na spotkanie formacyjne z ks. Marcinem w salce nr 5.

 5. W dzisiejszą niedzielę, po wszystkich Mszach św. członkowie Stowarzyszenia Si alla Vita, zbierają do puszek na pomoc ciężko chorym dzieciom.

Po ostatniej zbiórce Stowarzyszenie pomogło:  Mai, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa oraz niedowładem kończyn dolnych,  a także Kacprowi z opóźnionym rozwojem psychomotorycznym, bez reakcji na bodźce słuchowe i wzrokowe. Dzieci wymagają kosztownego leczenia i codziennej rehabilitacji. Bardzo prosimy darczyńców  o wsparcie finansowe  kolejnych,  ciężko chorych dzieci, w których  imieniu  z całego serca dziękujemy.

 1. W przyszłą niedzielę, 4 wielkanocną, nazywaną popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza, będziemy obchodzić Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. W Tygodniu modlitw o powołania do służby w Kościele będziemy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło zwłaszcza dzisiaj nowych pracowników w Bożej Winnicy.

 2. W przyszła niedzielę, 21 kwietnia o godz. 18:30 będzie miał miejsce w naszym kościele Koncert Wielkanocny, w którym wystąpią połączone chóry i orkiestra w ilości ok. 200 osób. Parafia ugości wykonawców popołudniowym posiłkiem. Nieocenioną pomocą będą służyły panie ze wspólnoty Benedictus. Do kawy byłoby mile widziane ciasto, o które chcemy poprosić miłe Parafianki. Ciasto można przynosić do kawiarenki Benedictus przed Mszami św. w przyszłą niedzielę do godz. 13:30. Bóg zapłać za pomoc.

 3. Pojemniki na odzież używaną przeniesione zostały w pobliże pomieszczeń Caritasu od strony wieży. Samochodem należy objechać za kościół.

 4. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Dariusz Horak, lat 63 z Bulwaru Ikara, śp. Leokadia Miśkiewicz, lat 85 z ul. Horbaczewskiego, śp. Zenon Słowiński, lat 71 z ul. Drzewieckiego i śp. Bożena Kaczmarska, lat 75 z ul. Kłodnickiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

2024-04-07

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy głosić i uobecniać swoim życiem miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

 2. Od Niedzieli Bożego Miłosierdzia trwa Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj po każdej Mszy św. i w tygodniu podczas Mszy św. o godz. 9:00 i 18:00 będzie zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez naszą Archidiecezję.

 3. Dzisiaj obchodzimy patronalne święto Caritas. Doświadczając miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Zapraszamy chętnych do zaangażowania się w działalność naszego parafialnego Caritasu.

 4. Od dzisiaj przynosimy do kościoła skarbonki z Jałmużną Wielkopostną i składamy do specjalnie przygotowanego kosza.

 5. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Składane ofiary na tacę w tym dniu przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.

 6. Przyszła niedziela, 3 wielkanocna, będzie Niedzielą Biblijną, która rozpocznie 16. Tydzień Biblijny obchodzony co roku z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II.

 7. Spotkanie dla Dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę, 14 kwietnia. 0 godz. 11:00 Msza Święta i katecheza w kaplicy.

 8. Również w tym tygodniu w czwartek, 11 kwietnia od godz. 16:00 w salce nr 5 odbędzie się przymiarka uszytych strojów komunijnych według następującego porządku:

- godz. 16:00 do 17:30 dzieci ze szkoły nr 118

- godz. 17:30 do 19:00 dzieci ze szkoły nr 20

- godz. 19:00 do 20:15 dzieci ze szkoły nr 38

 1. Na ławkach wyłożyliśmy koperty „Na ogrzewanie kościoła”. Otrzymaliśmy fakturę za ciepło pobrane w marcu w kwocie 20 tys. zł plus drugą fakturę za przesył i moc zamówioną 6 tys. zł, razem 26 tys. zł. Prosimy o wzięcie tych kopert ze sobą i przekazanie wg możliwości ofiary bądź załączonym przekazem, bądź w kopercie w przyszła niedzielę inwestycyjną. Inwestycją miesiąca kwietnia będzie opłacenie marcowej faktury za ciepło. Niech Pan Jezus wynagrodzi Ofiarodawcom hojną łaską. Bóg zapłać!

 2. Polecamy prasę katolicką.

 3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

 4. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ryszard Klisowski, lat 86 z ul. Bystrzyckiej i śp. Zenon Mizera, lat 91 z ul. Bystrzyckiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław