Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2024-02-25

 1. Dziś druga niedziela Przygotowania Paschalnego. W każdy piątek o godz. 9:30, 16:30 i 18:30 Droga Krzyżowa, a w niedziele o godz. 17:00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Szczególnie zapraszamy na „Męską Drogę Krzyżową” w najbliższy piątek o godz. 18:45, podczas której zaśpiewa męska schola parafialna z towarzyszeniem liry korbowej i bębna.

 2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na wsparcie dzieł podejmowanych przez polskich misjonarzy.

 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi świętej od godz. 16:30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja o godz. 17:30. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 9:00.

 4. Misje święte rozpoczynamy w przyszłą niedzielę, trzecią Wielkiego Postu. Niech one pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i w dobrym przygotowaniu do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy o wzięcie folderów z programem Misji św.

 5. Apostolat Maryjny zaprasza we wtorek na Mszę św. o godz. 18:00.

 6. Apostolat Margaretka zaprasza w czwartek o godzinie 17:00 na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji kapłanów i nowych powołań do służby w Kościele.

 7. Wspólnota „Benedictus” zaprasza na różaniec i Mszę Świętą we wtorek, 27 lutego, o godz. 19:00 (kaplica).

 8. Krąg biblijny w środę o godz. 18:45 w sali nr 2.

 9. Zachęcamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka odbędzie się 29 lutego 2024 r. do godziny 12:00 (jest to godzina zakończenia zbiórki i odbioru sprzętu) pod wejściem „B”.

 10. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Wrocławskie Hospicja.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2024-02-18

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez modlitwę, której będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 9:30, 16:30 i 18:30 odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 17:00 Gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.

 2. Krąg biblijny w czwartek o godz. 18:45 w salce nr 2.

 3. W piątek, 23 lutego, Grupa Modlitwy św. Ojca Pio zaprasza na Eucharystię o godz. 18:00 z błogosławieństwem relikwiami św. Ojca Pio. Po Mszy spotkanie formacyjne w salce nr 2.

 4. Przyszła – druga niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw i Solidarności z Misjonarzami. Szczególną modlitwą obejmiemy wszystkich misjonarzy: duchownych i świeckich, którzy pracują na terenach misyjnych. Ich wysiłki wesprzemy również ofiarami złożonymi do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

 5. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy Misje parafialne, które zostaną poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Poprowadzą je Księża Sercanie. Przygotowaliśmy foldery z programem misji, które wyłożone zostały na ławkach. Prosimy o zabranie ich ze sobą do domu.

 6. Dzisiejsza zbiórka do puszek Caritas jest przeznaczona na zakup żywności i bonów dla najuboższych. Za wszelkie wsparcie Zespół Caritas składa stokrotne "Bóg zapłać".

 7. Na regałach z prasą katolicką, przy filarach, zostały wyłożone skarbonki Caritasu „Jałmużna Wielkopostna” – na ofiary zaoszczędzone z dobrowolnych ograniczeń używek, jako dar dla ubogich. Skarbonki przynosimy do kościoła w niedzielę Miłosierdzia Bożego.

 8. Polecamy prasę katolicką.

 9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Aniela Frankowska-Drahan, lat 88 z ul. Horbaczewskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

2024-02-11

 1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę. Zechciejmy też podjąć pewne zobowiązania z racji rozpoczynającego się w środę okresu Wielkiego Postu, a dzisiaj rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w czasie parafialnych misji świętych, które rozpoczniemy 2 marca br.

 3. Spotkanie dla Rodziców Dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w dzisiejszą niedzielę, 11 lutego o godz. 19:00 w kościele.

 4. We wtorek, 13 lutego Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19:00, serdecznie zapraszamy.

 5. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 6:30, 9:00, 16:30, 18:00 i 20:00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do wejścia w ten święty czas. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

 6. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby powyżej 60.roku życia i młodsze, które ukończyły 14 lat są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 7. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian. Dorosłych zapraszamy na godz. 9:30, dzieci na godz. 16:30, a młodzież i dorosłych na godz.18:30. Natomiast od najbliższej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu o godz. 17:00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i słuchać nauk pasyjnych.

 8. Przez cały Wielki Post Msze św. o godz. 9:00 będą odprawiane w kaplicy od poniedziałku do czwartku, natomiast w piątek i sobotę w kościele.

 9. Rozpoczynający się czas wielkopostny to okres pokutny w Kościele. Powstrzymujemy się od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

 10. W dzisiejszą niedzielę, po wszystkich Mszach św. członkowie Stowarzyszenia Si alla  Vita, zbierają do puszek na pomoc ciężko chorym dzieciom. Po ostatniej zbiórce Stowarzyszenie pomogło: Franciszkowi i Józefowi z rodziny Piaseckich, w której  czwórka dzieci urodziła się z ciężką chorobą genetyczną. Dzieci wymagają koniecznie stałej opieki i pomocy innej osoby, w związku ze znacznym ograniczeniem możliwości samodzielnej egzystencji. Wymagają też codziennej , intensywnej rehabilitacji i leczenia. Bardzo prosimy darczyńców, o wsparcie finansowe   kolejnych ciężko chorych dzieci, których rodzice zwracają  się do Stowarzyszenia  z prośbą o pomoc, a w których  imieniu   z całego serca   hojnym darczyńcom dziękujemy.

 11. Dzisiaj jest niedziela inwestycyjna. Ofiary przeznaczamy na zakupienie zamykanej wiaty śmietnikowej, ponieważ ludzie podrzucają nam swoje śmieci. Za wywóz segregowanych śmieci płacimy miesięcznie 2 371 zł i pojemniki są ciągle przeładowane. Koszt wiaty: 20 000 zł. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

 12. Polecamy prasę katolicką Gościa Niedzielnego i Niedzielę. Kolejny numer Nowego Życia poświęcony jest zakochaniu. Możemy w nim przeczytać
  o budowaniu relacji od zauroczenia do małżeństwa, poznać teologiczny wymiar miłości, a także dowiedzieć się jak rozróżnić namiętność od szczerego i trwałego uczucia. Ponadto w numerze można przeczytać synodalny felieton bpa Macieja Małygi oraz biblijną refleksję ks. Jana Klinkowskiego, poznać rolę jaką odgrywa samorząd w Polsce oraz przeczytać o języku miłości, którym ludzie wyznają sobie uczucia. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru pisma.

 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Zdzisław Grochowski, lat 72, zam. przy ul. Drzewieckiego.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA ZWYKŁA

2024-02-05

 1. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Biblijne czytania, które dziś medytujemy, przypominają nam, że życie człowieka na ziemi jest krótkie i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki.

 2. W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, na Mszach Świętych pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.

 3. Od poniedziałku Msza św. o godz. 9:00 będzie odprawiana w kaplicy Matki Bożej Loretańskiej, Patronki Lotników.

 4. W poniedziałek, 5 lutego, odbędzie się miesięczne spotkanie wszystkich Członków i Sympatyków Akcji Katolickiej oraz Caritasu. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, a następnie na spotkanie w sali nr 5. Serdecznie zapraszamy także chętnych do wstąpienia do tego stowarzyszenia katolików świeckich.

 5. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. W związku z tym kancelaria popołudniowa czynna od godz. 16:00 do 17:30, a okazja do spowiedzi św. jest przed wieczorną Mszą św.

 6. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy  Dzień Chorego. Parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w czasie misji świętych, które odprawimy w dniach 2 – 8 marca.

 7. Z okazji Dnia Chorego Zespół Caritas serdecznie zaprasza na Mszę św. 11 lutego o godz. 11-tej w intencji osób starszych, chorych z naszej parafii z prośbą o łaskę zdrowia, siły do życia i ufne przyjmowanie woli Bożej. W sobotę 10 lutego wolontariusze Caritas odwiedzą z drobnymi upominkami chorych w domach.

 8. Spotkanie dla Rodziców Dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę, 11 lutego o godz. 19:00 w kościele.

 9. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy do puszek na Zakon klauzurowy Mniszek Kamedułek w Złoczewie, w którym przełożoną sióstr jest nasza parafianka Blanka Tokarczyk, imię zakonne Siostra Konstancja. Siostra pamięta o naszej parafii i modli się za nas wszystkich. Za ofiary złożone  dzisiaj dla tych Sióstr – Bóg zapłać!

 10. Polecamy prasę katolicką. Dzisiaj w naszej parafii możemy obejrzeć wystawę i promocję duchowego dziedzictwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki z okazji zbliżającej się 40. rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Witamy p. Marka Kędziorka, który wygłosi świadectwo o błogosławionym kapłanie.

 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Korszlak, lat 83 z ul. Drzewieckiego, śp. Irena Obiegło, lat 84 z ul. Horbaczewskiego i śp. Wiesława Purwin, lat 71 z Bulwaru Ikara. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

2024-01-28

 1. Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.

 2. Dzisiejsza niedziela, ostatnia w styczniu, tradycyjnie jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za chorych, opuszczonych i wykluczonych.

 3. Wspólnota Benedictus zaprasza na Uwielbienie Najświętszego Sakramentu, do kaplicy MB Loretańskiej we wtorek, 30 stycznia, o godz.19:00.

 4. Apostolat Margaretka zaprasza parafian w czwartek, 1 lutego o godz. 18:00 na Mszę św. w intencji kapłanów, nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz o łaskę wytrwania w powołaniu dla alumna Roberta.

 5. W pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy parafian do czuwania w ramach Godziny Świętej. Nabożeństwo odbędzie się w kaplicy MB Loretańskiej od godz. 23:00 do 24:00 w nocy.

 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek, i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornego nabożeństwa otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać.

 7. W pierwszy piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w kościele o godz. 6:30, 9:00 i 18:00. Przynosimy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata. Godzinę przed wieczorną Mszą Świętą, z racji pierwszego piątku miesiąca, okazja do spowiedzi świętej. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. wieczornej.

 8. Kolekta mszalna ze święta Ofiarowania Pańskiego przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego.

 9. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego.

 10. W pierwszą sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, poranne Msze odprawimy według formularza o tym Świętym, na zakończenie których pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 9:00.

 11. Codziennie kancelaria popołudniowa będzie czynna do godz. 17:30, a w najbliższy piątek tylko do 17:00, z powodu spowiedzi pierwszopiątkowej i wizyt duszpasterskich.

 12. Zapraszamy serdecznie na charytatywny koncert kolęd w wykonaniu Kameralnego Chóru Politechniki Wrocławskiej, który odbędzie się dzisiaj (28 stycznia) o godz. 19:00 w kościele. Po koncercie zostanie przeprowadzona zbiórka na rehabilitację oraz środki opieki dla Marcina Kaczyńskiego, naszego parafianina i lektora, który w wyniku wypadku samochodowego i paraliżu nie porusza kończynami.

 13. W przyszłą niedzielę, 4 lutego, Kościół wrocławski będzie świętował 18. rocznicę konsekracji biskupiej swojego Metropolity, Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego.

 14. Zgodnie z zarządzeniem Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej dzisiaj po Mszach św. przeprowadzana jest zbiórka do puszek na potrzeby Zakonów Klauzurowych w naszej Archidiecezji.

 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Wszystkim Uczestnikom niedzielnej Liturgii życzymy dobrego tygodnia i polecamy opiece Bożej.

 16. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Lucyna Guzewska, lat 87, z ul. Horbaczewskiego i śp. Janina Pęcherska, lat 89 z ul. Na Ostatnim Groszu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

2024-01-21

 1. Niedzielna liturgia słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest wezwany do nieustannego nawracania się, przemieniania swojego życia tak, by było ono bardziej przepełnione Ewangelią. Niełatwe to zadanie, ale wraz z Psalmistą chcemy powtarzać: „Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami. Prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń”…

 2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to może inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i stosowania go w swoim życiu. Zachęcamy również do uczestnictwa w spotkaniach parafialnego kręgu biblijnego.

 3. Zapraszamy na kolędowanie przy żłóbku dzisiaj (niedziela) o godz. 17:00.

 4. Dnia  21 i 22 stycznia (dzisiaj i w poniedziałek) obchodzimy święto Babci i Dziadka.Pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach i ufnie módlmy się za nich do Boga za przyczyną św. Anny i Joachima, wypraszając dla nich potrzebne łaski. Uczmy najmłodszych wdzięczności i modlitwy za najbliższych.

 5. We wtorek, 23 stycznia, Grupa Modlitwy św. Ojca Pio zaprasza o 17:15 na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwy wstawiennicze oraz na Eucharystię o godz. 18:00 z błogosławieństwem relikwiami św. Ojca Pio.

 6. W czwartkowe święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, zakończy się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte do naszego parafialnego kościoła. Pamiętajmy nieustannie o modlitwie w tej intencji i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w całym naszym narodzie.

 7. Apostolat Margaretka zaprasza w czwartek, 25 stycznia o godz. 17:00 na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji kapłanów i nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

 8. W piątek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.

 9. Spotkanie Wspólnoty „Wiara i Światło” w sobotę, 27 stycznia. O godz. 11:00 Msza Święta w kaplicy i spotkanie w salce nr 5.

 10. Msza Święta Apostolatu Maryjnego w sobotę, 27 stycznia o godz. 18:00.

 11. Zapraszamy serdecznie na charytatywny koncert kolęd w wykonaniu Kameralnego Chóru Politechniki Wrocławskiej, który odbędzie się w przyszłą niedzielę (28 stycznia) o godz. 19:00 w kościele. Po koncercie zostanie przeprowadzona zbiórka na rehabilitację oraz środki opieki dla Marcina Kaczyńskiego, naszego parafianina i lektora, który w wyniku wypadku samochodowego i paraliżu nie porusza kończynami.

 12. W tym tygodniu kontynuujemy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Odwiedzimy rodziny zamieszkałe przy ul. Na Ostatnim Groszu, Horbaczewskiego oraz Drzewieckiego wg planu zamieszczonego na stronie internetowej parafii i w gablocie.

 13. Dzisiejsza zbiórka do puszek CARITAS przeznaczona jest na pomoc podopiecznym.

 14. Polecamy prasę katolicką i życzymy Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia zdrowia i wielu łask Bożych.

 15. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Andrzej Minowski, lat 81, z ul. Horbaczewskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

2024-01-14

 1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: może warto zaangażować się w działalność grup i stowarzyszeń w naszej parafii, aby to pragnienie realizować.

 2. W środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze,
  z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim sama księga Pisma Świętego.

 3. Od czwartku, 18 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy.

 4. Wojciechowi, z okazji urodzin przypadających 16 stycznia, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Kapłanów oraz ofiarujemy dar modlitwy.

 5. W dzisiejszą niedzielę, po wszystkich Mszach św. członkowie Stowarzyszenia Si alla Vita, zbierają do puszek na pomoc ciężko chorym dzieciom. Po ostatniej zbiórce Stowarzyszenie pomogło: Jurkowi, chorującemu na epilepsję oraz zaburzenie integracji sensorycznej. Chłopiec potrzebuje codziennej rehabilitacji oraz drogich leków. Stowarzyszenie bardzo prosi darczyńców o wsparcie finansowe   kolejnych ciężko chorych dzieci, których rodzice proszą  o pomoc, a w których  imieniu  dziękuje z całego serca   hojnym darczyńcom.

 6. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców ulic: Drzewieckiego, Szybowcowej i Horbaczewskiego wg porządku zamieszczonego w gablocie i na stronie internetowej parafii. Prosimy też o zgłoszenie się tych osób, których nie zastaliśmy w domach, odwiedzimy po zakończeniu kolędy.

 7. W przyszłą niedziele tj. 21 stycznia o godz. 19:00,  odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej,

 8. Polecamy prasę katolicką. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tygodnia.

 9. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Janusz Jakubczak, lat 76 z ul. Horbaczewskiego, śp. Aleksandra Irma Pawelec, lat 77 z ul. Horbaczewskiego
  i śp. Bolesław Matys, lat 89 z ul. Szybowcowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

2024-01-07

 1. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd i świąteczny wystrój kościoła do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej.

 2. W poniedziałek, 8 stycznia od godz. 17:00 w salce nr 5 odbędzie mierzenie strojów komunijnych dla dzieci ze szkół nr 38 i 20 i inne szkoły. Zdjęcie miary odbędzie wg porządku ustalonego na spotkaniu grudniowym.

 3. Zapraszamy na Różaniec Fatimski w sobotę, 13 stycznia, o godz. 19:00.

 4. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców ulic Balonowej, Legnickiej, Na Ostatnim Groszu, Drzewieckiego, Szybowcowej i Lotniczej, według planu zamieszczonego w gablotach i na stronie internetowej parafii.

 5. W związku z kolędą spowiedź św. w tygodniu będzie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

 6. Przyszła niedziela jest inwestycyjną. Za wszelkie ofiary – stokrotne Bóg zapłać!

 7. Trwają prace ziemne od pomnika św. Jana Pawła II do granicy działki kościelnej. Układany jest rurociąg ciepłowniczy, który będzie zasilał wybudowany nowy obiekt mieszkalny w sąsiedztwie kościoła. Przepraszamy za utrudnienia.

 8. Dzisiaj zbiórka do puszek na Oazę Młodzieżową przy naszej parafii. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd rekolekcyjny dla młodzieży.

 9. Polecamy prasę katolicką.

 10. Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Bóg błogosławi, ochrania i umacnia w dobrym.

 11. W minionym tygodniu zmarł śp. Władysław Gajewski, lat 95 z ul. Kwiskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

2023-12-31

 1. W dzisiejszą niedzielę czcimy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Jest Ona wzorem dla naszych rodzin. Prośby Boga, aby w tych niełatwych czasach rodziny stawały się prawdziwym Kościołem domowym.
 2. Dzisiaj przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na nabożeństwo ekspiacyjno-błagalne wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu o godz. 19:00. Ostatnia Msza św. wieczorna w dniu dzisiejszym o godz. 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20:00. Wszystkich pozostających w domach zapraszamy na Mszę św. o północy. Eucharystią przywitamy Nowy Rok Pański 2024.
 3. W poniedziałek - Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pod opieką Matki Bożej wchodzimy w Nowy Rok. Tego dnia ze wszystkich przymiotów Maryi czcimy szczególnie Jej Macierzyństwo. Niedzielny porządek Mszy św.
 4. Z inicjatywy papieża Pawła VI cały świat chrześcijański modli się w pierwszym dniu roku o pokój na świecie. Włączmy się i my w tę modlitwę Kościoła i prośmy Boga o pokój w naszych rodzinach, w naszej Ojczyźnie, na Ukrainie, na Bliskim Wschodzie i wszędzie tam, gdzie jest on zagrożony.
 5. Apostolat Margaretka zaprasza parafian w czwartek, 4 stycznia o godz.18:00 na Mszę św. w intencji kapłanów, nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz o łaskę wytrwania w powołaniu dla naszego alumna Roberta.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa: pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe po Mszy św. wieczornej. Spowiedź św. w pierwszy piątek od godz. 17:00.
 7. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie w czwartek o godz. 18:45 w salce nr 2.
 8. W pierwszy czwartek miesiąca, 4 stycznia zapraszamy parafian do czuwania w ramach Godziny Świętej. Nabożeństwo odbędzie się
  w kaplicy MB Loretańskiej od godz. 23:00 do 24:00 w nocy.
 9. W sobotę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Porządek Mszy św. niedzielny.
 10. We wtorek, 2 stycznia rozpoczynają się odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Program całej kolędy podany jest w gablotach i na stronie internetowej parafii. Ministranci dwa dni wcześniej powiadamiają o dniu i przybliżonych godzinach przybycia księdza. Gdyby rodzina nie mogła przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, proszona jest o powiadomienie. Ksiądz odwiedzi w najbliższą niedzielę.
 11. W czwartek, 4 stycznia i poniedziałek, 8 stycznia od godz. 17:00 w salce nr 5 odbędzie mierzenie strojów komunijnych dla dzieci. 4 stycznia dzieci ze szkoły nr 118, a 8 stycznia dzieci ze szkół nr 38 i 20 i inne szkoły. Zdjęcie miary odbędzie wg porządku ustalonego na spotkaniu grudniowym.
 12. Zespół Caritas serdecznie dziękuje parafianom za ofiarność i pamięć o najuboższych. Dzięki temu nasi wolontariusze obsłużyli w tym roku ponad 530 osób, wydali 1017 kg żywności, 59 paczek mikołajowych po 50 zł, a bonów żywnościowych za 16850 zł. Gościom z Ukrainy przekazano 874 kilogramy odzieży, kosmetyków, środków higienicznych, zabawek. Dzisiejsza zbiórka do puszek Caritas jest przeznaczona na zakup bonów, żywności i leków. Za wszelką pomoc Zespół składa stokrotne Bóg zapłać życząc jednocześnie szczęśliwego i błogosławionego nowego roku.
 13. Wspólnota Benedictus zaprasza na rekolekcje z Matką Bożą do Medjugorie, 10-17 marca 2024 r. Więcej informacji na plakacie. Zapisy pod  tel. 692 130 724.
 14. Wszystkim Uczestnikom dzisiejszej liturgii życzymy opieki Bożej i obfitego błogosławieństwa w rozpoczynającym się Nowym Roku 2024.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Michał Hoszowski, lat 100 z Bulwaru Ikara, śp. Halina Sopańska, lat 79 z ul. Szybowcowej, śp. Mirosława Rybciak, lat 78 z ul. Szybowcowej, śp. Alina Dzięcioł, lat 92 z ul. Na Ostatnim Groszu i śp. Elżbieta Duczmal, lat 89 z ul. Szybowcowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

2023-12-24

 1. Dzisiaj przypada Wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 7:30, 9:30, 11:00 i 12:30. Nie będzie Mszy św. o godz. 16:00, 18:00 i 20:00. Od godz. 13:30 do 21:00 kościół będzie zamknięty.

 2. W godzinach popołudniowo-wieczornych zasiądziemy w rodzinach i wspólnotach do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o jej chrześcijańską oprawę. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do bliźnich. Niech wprowadzeniem do niej będzie przeczytany fragment Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela świata, wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd.

 3. Obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy o godz. 22:00 i 24:00, na które bardzo serdecznie zapraszamy.

 4. W poniedziałek, 25 grudnia, Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7:30. Pierwsza Msza św. poranna w dzień Bożego Narodzenia o godz. 9:30, kolejne wg porządku niedzielnego.

 5. Święta Bożego Narodzenia, to radość z tego, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało”. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym pochyleni nad Ewangelią.

 6. We wtorek, II dzień w Oktawie Bożego Narodzenia, św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Taca w tym dniu przeznaczona na Papieski Wydział Teologiczny i Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne. Msze św. jak w niedzielę: pierwsza o godz. 7:30 i ostatnia o godz. 20:00.

 7. Apostolat Maryjny zaprasza w środę na spotkanie o godz. 17:00 w salce nr 5 i Msze Świętą o godz. 18:00.

 8. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W środę, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów.

 9. W czwartek, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Tego dnia na świąteczną Eucharystię zapraszamy szczególnie rodziców z małymi dziećmi – zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.

 10. Apostolat Margaretka zaprasza w najbliższy czwartek o godz.17:00 na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji kapłanów i nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

 11. W piątek, 29 grudnia zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła po Mszy św. wieczornej.

 12. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

 13. Niedziela, 31 grudnia jest ostatnim dniem roku 2023. Zapraszamy na nabożeństwo ekspiacyjno-dziękczynne o godz. 18:45 i na Mszę św. nocną o godz. 24:00, na przywitanie nowego roku 2024. Nie będzie Mszy św. o godz. 20:00.

 14. Polecamy w agendzie Caritasu sianko, kartki i świece – Wigilijne Dzieło Pomocy. Niech na każdym stole nie zabraknie tej pięknej świątecznej tradycji. Agenda Caritasu czynna dzisiaj po Mszach św. do godz. 13:30. Wystawione są kosze na odpadki świecowe. Kto chce pozbyć się resztek świec, może przekazać je dla Ukrainy. Żołnierze przetapiają pozyskaną parafinę i wykonują w puszkach po konserwach kaganki do podgrzania wody w okopach, ogrzania się i rozświetlenia pomieszczeń w ziemi.

 15. Polecamy prasę katolicką, kalendarze, Nowe Życie. Kolejny numer pisma Nowe Życie poświęcony jest potrzebie pokoju na świecie. Możemy w nim przeczytać wywiad z bratem Wojciechem z Taizé o pokoju, potrzebie modlitwy wśród młodych ludzi i nowym przeorze Wspólnoty Ekumenicznej, poznać papieskie orędzia na Światowy Dzień Pokoju, a także dowiedzieć się o okolicznościach powstania encykliki Pokój na Ziemi papieża Jana XXIII.

 16. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.

 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Mikołaj Szpyrko, 91 z ul. Horbaczewskiego i śp. Tadeusz Wilusz, lat 87 z ul. Balonowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław