OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2026-03-22

  1. Dzisiaj rozpoczynamy drugą część wielkiego postu, która poświęcona jest rozważaniu męki i śmierci Pana Jezusa. Znakiem tej części wielkiego postu są przesłonięte krzyże w świątyniach. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

  2. Dzisiejsza zbiórka do puszek "Caritas" jest przeznaczona na pomoc świąteczną. Za wszelkie wsparcie Zespół najserdeczniej dziękuje i składa stokrotne "Bóg zapłać".

  3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy dzisiaj o godz. 1700.

  4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w przyszły piątek w naszej świątyni będzie tylko o godz. 930,. Na miejscu w kościele nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 1630 i 1830.

  5. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie się w piątek, 27 marca 2026 r. Najpierw odprawimy Mszę św. o godz. 1800, a ok. godz. 1900 wyruszymy z nabożeństwem ulicami naszego osiedla. Droga Krzyżowa zakończy się w kościele Miłosierdzia Bożego przy ul. Bajana.

  6. Rekolekcyjne spotkania w szkole nr 118 odbędzie się w poniedziałek.

  7. Diecezjalny dzień skupienia kobiet odbędzie się w naszym kościele w najbliższą sobotę od godz. 930 do 1800. W programie jest wspólna modlitwa, słuchanie Słowa Bożego, możliwość spowiedzi św., indywidualne poradnictwo i czas spotkania. Opiekę nad tym dniem skupienia sprawuje ks. bp Jacek Kiciński. Zapraszamy.

  8. Nasze grupy parafialne prosimy o włączenie się w przygotowanie i przeprowadzenie dnia skupienia kobiet. Panów prosimy o przyjście w celu poustawiania wszystkich sprzętów potrzebnych do dnia skupienia w czwartek o godz. 1900. Prosimy również Panie o upieczenie ciast na poczęstunek w czasie dnia skupienia. Ciasta można przynosić do kawiarenki Benedictus w piątek od godz. 1500 do 1900. Bóg zapłać!

  9. W najbliższą sobotę ze względu na odbywający się w naszym kościele dzień skupienia Msze św. o godz. 900 i 1800 zostaną odprawione w kaplicy w domu parafialnym. W sobotę nie będzie całodziennego wystawienia Najświętszego Sakramentu.

  10. Grupa modlitwy św. Ojca Pio zaprasza na Mszę św. z błogosławieństwem relikwiami św. O. Pio w poniedziałek o godz. 1800, a później na spotkanie formacyjne w sali nr 5.

  11. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek o godz. 1845 w sali nr 5.

  12. Apostolat Margaretka zaprasza w czwartek o godz. 1700 na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji kapłanów i nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

  13. Apostolat Maryjny zaprasza na Mszę św. w piątek o godz. 1800, wcześniej o godz. 1700 spotkanie w Sali nr 5.

  14. Za tydzień obchodzimy niedzielę palmową, którą rozpoczynamy obchody wielkiego tygodnia. Za tydzień na liturgię przynosimy palmy. Na Mszy św. o godz. 1100 procesja z palmami rozpocznie się przy pomniku św. Jana Pawła II. Na pozostałych Mszach św. procesja z palmami odbędzie się we wnętrzu naszego kościoła.

  15. Wczoraj nasz kleryk Robert Hryniewicz SJ należący do zgromadzenia Księży Jezuitów przyjął w Warszawie święcenia diakonatu. Gratulujemy z powodu przyjętych święceń i podjęcia się kolejnej posługi w Kościele. Naszych wiernych prosimy o wspieranie naszego diakona w drodze do kapłaństwa osobistą modlitwą.

  16. Ksiądz Jakub zaprasza do udziału wyjeździe rodzinno-młodzieżowym do Hiszpanii nad morze oraz do Lourdes ze zwiedzaniem Paryża oraz Wenecji w dniach 14-25 sierpnia 2026 roku. Koszt dla osób dorosłych 3250 PLN, dla dzieci i młodzieży szkolnej 2450 PLN dzięki dofinansowaniu Caritas archidiecezji wrocławskiej. Szczegółowe informacje oraz zapisy u ks. Jakuba Wiechnika.

  17. Agenda Caritasu czynna w niedzielę po każdej Mszy św. Można tam kupić kartki świąteczne, koperty, znaczki, pashaliki i palmy wileńskie. Na Niedzielę Palmową nasi członkowie przygotowują "żywe" palmy.

  18. Prosimy miłe Panie Ogrodniczki o przynoszenie zielonych gałązek do Caritasu od przyszłej środy z których przygotujemy palmy.

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław