OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2026-03-08

  1. W dzisiejszą niedzielę, po wszystkich Mszach św. członkowie grupy charytatywnej „Si alla Vita” zbierają do puszek na pomoc ciężko chorym dzieciom. W ostatnim czasie pomogliśmy: Józefowi i Franciszkowi z rodziny posiadającej czwórkę dzieci. Ci dwaj chłopcy chorują na chorobę genetyczną. Dzieci wymagają stałej opieki i pomocy innej osoby w związku ze znacznym ograniczeniem możliwości samodzielnej egzystencji. Bardzo prosimy darczyńców, o wsparcie finansowe kolejnych ciężko chorych dzieci, które zwracają się do nas z o pomoc, a w których imieniu z całego serca hojnym darczyńcom dziękujemy. Bóg zapłać!

  2. Dzisiaj odbędzie się Msza św. z nabożeństwem katechumenalnym dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin o godz. 1100.

  3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy dzisiaj o godz. 1700.

  4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej sprawujemy w każdy piątek w wielkim poście o godz.: 930, 1630 i 1830. W najbliższy piątek droga krzyżowa o godz. 1830 odbędzie się w kaplicy domu parafialnym.

  5. Członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i Parafialnego Zespołu Caritas zapra-szamy na Mszę św. w poniedziałek o godz. 1800, a później na spotkanie formacyjne do sali nr 5.

  6. Spotkanie rady parafialnej odbędzie się w środę o godz. 1900 w domu parafialnym.

  7. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które odprawimy w piątek, 13 marca 2026 r. o godz. 1900.

  8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Bartłomiej Polański SDB, inspektor Wrocławskiej Inspektorii księży salezjanów. Zarezerwujmy sobie czas na modlitwę i słuchanie słowa Bożego od przyszłej niedzieli do środy.

  9. Nasza archidiecezja przygotowuje w naszym kościele wielkopostny dzień skupienia kobiet, który odbędzie się w sobotę, 28 marca 2026 r.

  10. W minionym tygodniu zmarł i został pochowany ks. Jan Sienkiewicz, dawny wikariusz naszej parafii. Prosimy o modlitwę za naszego zmarłego duszpasterza. Dziękujemy wszystkim naszym parafianom, którzy wzięli udział w jego pogrzebie.

  11. W czwartek nasz pan organista Krzysztof Garczarek obronił doktorat na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Gratulujemy sukcesu w awansie naukowym.

  12. Nasza parafia zapłaciła za ogrzewanie obiektów parafialnych w lutym 2026 r. – 43 000 zł. Jest to niższa suma niż w styczniu. Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nas ofiarami na ogrzewanie. Jesteśmy zabezpieczeni w tym roku. Bóg zapłać!

  13. W minionym tygodniu zmarła: +Ewa Świder, lat 67, z ul. Balonowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław