Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

2023-12-17

 1. Niedziela dzisiejsza, trzecia Adwentu, nosi nazwę: Gaudete – Radujcie się!. Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w znanym nam tekście św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.

 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 w kaplicy odbędzie się Katecheza Adwentowa dla Dzieci, które przyjmą Pierwszą Komunię Świętą w naszej Parafii.

 3. Wspólnota Benedictus zaprasza na Mszę Świętą, do kaplicy we wtorek, 19 grudnia, o godz.19:00.

 4. Msza Święta roratna w naszej świątyni do soboty włącznie o godz. 6:30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy na roraty z biskupem Maciejem Małygą w najbliższą sobotę. Będzie to równocześnie zakończenie naszych roratnich spotkań i wynagrodzenie gorliwie uczestniczących w nich dzieci. Po Mszy Świętej zapraszamy jak co dzień na śniadanie do sali numer 5.

 5. W tym tygodniu, w środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Rodzina jest pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy nasza modlitwa.

 6. Spowiedź przedświąteczna będzie od czwartku do soboty od godz. 17:00. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na niedzielę wigilijną, 24 grudnia.

 7. W przyszłą niedzielę wigilijną Msze św. odprawiamy o godz. 7:30, 9:30, 11:00 i 12:30. Nie będzie Mszy św. o godz. 16:00, 18:00 i 20:00. W tym czasie w swoich rodzinach spożywamy Wieczerzę Wigilijną i śpiewając kolędy oczekujemy na Narodziny Mesjasza. Zapraszamy na Msze św. Pasterskie o godz. 22:00 i 24:00.

 8. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego Narodzenia.

 9. Grupa Modlitwy św. Ojca Pio zaprasza w sobotę, 23 grudnia na Mszę św. o godz. 18:00 z błogosławieństwem relikwiami św. Ojca Pio.

 10. W dzisiejszą niedzielę, po wszystkich Mszach św. członkowie Stowarzyszenia Si alla Vita, zbierają do puszek na pomoc ciężko chorym dzieciom. Po ostatniej zbiórce Stowarzyszenie pomogło: Krzysiowi z zaburzeniami. Drugim dzieckiem jest Wojtek z niepełnosprawnością intelektualną oraz Autyzmem. Pieniądze potrzebne są na leki i codzienną, kosztowną rehabilitację. Bardzo prosimy Darczyńców o wsparcie finansowe   kolejnych ciężko chorych dzieci, których rodzice zwracają  się do Stowarzyszenia z prośbą  o pomoc.

 11. Po Mszach św., dzisiaj i w przyszłą niedziele, możemy nabywać poświęcone opłatki wigilijne rozprowadzane przy głównym wyjściu z kościoła oraz przy bocznym od ul Orlińskiego. Ofiary opłatkowe przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.

 12. W agendzie Caritas można nabyć kartki świąteczne i świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które w jedności z bardziej potrzebującymi powinny płonąć na każdym wigilijnym stole.

 13. Wspólnota Benedictus zaprasza na Rekolekcje "Razem z Maryją" do Medjugorie, 10-17 marca 2024 roku.  Więcej informacji w kawiarence Benedictus.

 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Krystyna Kuleta, lat 84, z ul. Na Ostatnim Groszu, śp. Marian Hordyński, lat 85 z ul. Kłodnickiej i śp. Sabina Łukaszewicz-Borejko, lat 81 z Bulwaru Ikara.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław