Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

2023-12-24

 1. Dzisiaj przypada Wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 7:30, 9:30, 11:00 i 12:30. Nie będzie Mszy św. o godz. 16:00, 18:00 i 20:00. Od godz. 13:30 do 21:00 kościół będzie zamknięty.

 2. W godzinach popołudniowo-wieczornych zasiądziemy w rodzinach i wspólnotach do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o jej chrześcijańską oprawę. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do bliźnich. Niech wprowadzeniem do niej będzie przeczytany fragment Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela świata, wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd.

 3. Obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy o godz. 22:00 i 24:00, na które bardzo serdecznie zapraszamy.

 4. W poniedziałek, 25 grudnia, Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7:30. Pierwsza Msza św. poranna w dzień Bożego Narodzenia o godz. 9:30, kolejne wg porządku niedzielnego.

 5. Święta Bożego Narodzenia, to radość z tego, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało”. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym pochyleni nad Ewangelią.

 6. We wtorek, II dzień w Oktawie Bożego Narodzenia, św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Taca w tym dniu przeznaczona na Papieski Wydział Teologiczny i Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne. Msze św. jak w niedzielę: pierwsza o godz. 7:30 i ostatnia o godz. 20:00.

 7. Apostolat Maryjny zaprasza w środę na spotkanie o godz. 17:00 w salce nr 5 i Msze Świętą o godz. 18:00.

 8. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W środę, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów.

 9. W czwartek, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Tego dnia na świąteczną Eucharystię zapraszamy szczególnie rodziców z małymi dziećmi – zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.

 10. Apostolat Margaretka zaprasza w najbliższy czwartek o godz.17:00 na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji kapłanów i nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

 11. W piątek, 29 grudnia zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła po Mszy św. wieczornej.

 12. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

 13. Niedziela, 31 grudnia jest ostatnim dniem roku 2023. Zapraszamy na nabożeństwo ekspiacyjno-dziękczynne o godz. 18:45 i na Mszę św. nocną o godz. 24:00, na przywitanie nowego roku 2024. Nie będzie Mszy św. o godz. 20:00.

 14. Polecamy w agendzie Caritasu sianko, kartki i świece – Wigilijne Dzieło Pomocy. Niech na każdym stole nie zabraknie tej pięknej świątecznej tradycji. Agenda Caritasu czynna dzisiaj po Mszach św. do godz. 13:30. Wystawione są kosze na odpadki świecowe. Kto chce pozbyć się resztek świec, może przekazać je dla Ukrainy. Żołnierze przetapiają pozyskaną parafinę i wykonują w puszkach po konserwach kaganki do podgrzania wody w okopach, ogrzania się i rozświetlenia pomieszczeń w ziemi.

 15. Polecamy prasę katolicką, kalendarze, Nowe Życie. Kolejny numer pisma Nowe Życie poświęcony jest potrzebie pokoju na świecie. Możemy w nim przeczytać wywiad z bratem Wojciechem z Taizé o pokoju, potrzebie modlitwy wśród młodych ludzi i nowym przeorze Wspólnoty Ekumenicznej, poznać papieskie orędzia na Światowy Dzień Pokoju, a także dowiedzieć się o okolicznościach powstania encykliki Pokój na Ziemi papieża Jana XXIII.

 16. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.

 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Mikołaj Szpyrko, 91 z ul. Horbaczewskiego i śp. Tadeusz Wilusz, lat 87 z ul. Balonowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław