Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

2024-01-14

 1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: może warto zaangażować się w działalność grup i stowarzyszeń w naszej parafii, aby to pragnienie realizować.

 2. W środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze,
  z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim sama księga Pisma Świętego.

 3. Od czwartku, 18 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy.

 4. Wojciechowi, z okazji urodzin przypadających 16 stycznia, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Kapłanów oraz ofiarujemy dar modlitwy.

 5. W dzisiejszą niedzielę, po wszystkich Mszach św. członkowie Stowarzyszenia Si alla Vita, zbierają do puszek na pomoc ciężko chorym dzieciom. Po ostatniej zbiórce Stowarzyszenie pomogło: Jurkowi, chorującemu na epilepsję oraz zaburzenie integracji sensorycznej. Chłopiec potrzebuje codziennej rehabilitacji oraz drogich leków. Stowarzyszenie bardzo prosi darczyńców o wsparcie finansowe   kolejnych ciężko chorych dzieci, których rodzice proszą  o pomoc, a w których  imieniu  dziękuje z całego serca   hojnym darczyńcom.

 6. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców ulic: Drzewieckiego, Szybowcowej i Horbaczewskiego wg porządku zamieszczonego w gablocie i na stronie internetowej parafii. Prosimy też o zgłoszenie się tych osób, których nie zastaliśmy w domach, odwiedzimy po zakończeniu kolędy.

 7. W przyszłą niedziele tj. 21 stycznia o godz. 19:00,  odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej,

 8. Polecamy prasę katolicką. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tygodnia.

 9. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Janusz Jakubczak, lat 76 z ul. Horbaczewskiego, śp. Aleksandra Irma Pawelec, lat 77 z ul. Horbaczewskiego
  i śp. Bolesław Matys, lat 89 z ul. Szybowcowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław