Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

2024-01-21

 1. Niedzielna liturgia słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest wezwany do nieustannego nawracania się, przemieniania swojego życia tak, by było ono bardziej przepełnione Ewangelią. Niełatwe to zadanie, ale wraz z Psalmistą chcemy powtarzać: „Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami. Prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń”…

 2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to może inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i stosowania go w swoim życiu. Zachęcamy również do uczestnictwa w spotkaniach parafialnego kręgu biblijnego.

 3. Zapraszamy na kolędowanie przy żłóbku dzisiaj (niedziela) o godz. 17:00.

 4. Dnia  21 i 22 stycznia (dzisiaj i w poniedziałek) obchodzimy święto Babci i Dziadka.Pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach i ufnie módlmy się za nich do Boga za przyczyną św. Anny i Joachima, wypraszając dla nich potrzebne łaski. Uczmy najmłodszych wdzięczności i modlitwy za najbliższych.

 5. We wtorek, 23 stycznia, Grupa Modlitwy św. Ojca Pio zaprasza o 17:15 na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwy wstawiennicze oraz na Eucharystię o godz. 18:00 z błogosławieństwem relikwiami św. Ojca Pio.

 6. W czwartkowe święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, zakończy się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte do naszego parafialnego kościoła. Pamiętajmy nieustannie o modlitwie w tej intencji i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w całym naszym narodzie.

 7. Apostolat Margaretka zaprasza w czwartek, 25 stycznia o godz. 17:00 na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji kapłanów i nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

 8. W piątek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.

 9. Spotkanie Wspólnoty „Wiara i Światło” w sobotę, 27 stycznia. O godz. 11:00 Msza Święta w kaplicy i spotkanie w salce nr 5.

 10. Msza Święta Apostolatu Maryjnego w sobotę, 27 stycznia o godz. 18:00.

 11. Zapraszamy serdecznie na charytatywny koncert kolęd w wykonaniu Kameralnego Chóru Politechniki Wrocławskiej, który odbędzie się w przyszłą niedzielę (28 stycznia) o godz. 19:00 w kościele. Po koncercie zostanie przeprowadzona zbiórka na rehabilitację oraz środki opieki dla Marcina Kaczyńskiego, naszego parafianina i lektora, który w wyniku wypadku samochodowego i paraliżu nie porusza kończynami.

 12. W tym tygodniu kontynuujemy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Odwiedzimy rodziny zamieszkałe przy ul. Na Ostatnim Groszu, Horbaczewskiego oraz Drzewieckiego wg planu zamieszczonego na stronie internetowej parafii i w gablocie.

 13. Dzisiejsza zbiórka do puszek CARITAS przeznaczona jest na pomoc podopiecznym.

 14. Polecamy prasę katolicką i życzymy Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia zdrowia i wielu łask Bożych.

 15. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Andrzej Minowski, lat 81, z ul. Horbaczewskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław