Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

2024-01-28

 1. Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.

 2. Dzisiejsza niedziela, ostatnia w styczniu, tradycyjnie jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za chorych, opuszczonych i wykluczonych.

 3. Wspólnota Benedictus zaprasza na Uwielbienie Najświętszego Sakramentu, do kaplicy MB Loretańskiej we wtorek, 30 stycznia, o godz.19:00.

 4. Apostolat Margaretka zaprasza parafian w czwartek, 1 lutego o godz. 18:00 na Mszę św. w intencji kapłanów, nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz o łaskę wytrwania w powołaniu dla alumna Roberta.

 5. W pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy parafian do czuwania w ramach Godziny Świętej. Nabożeństwo odbędzie się w kaplicy MB Loretańskiej od godz. 23:00 do 24:00 w nocy.

 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek, i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornego nabożeństwa otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać.

 7. W pierwszy piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w kościele o godz. 6:30, 9:00 i 18:00. Przynosimy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata. Godzinę przed wieczorną Mszą Świętą, z racji pierwszego piątku miesiąca, okazja do spowiedzi świętej. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. wieczornej.

 8. Kolekta mszalna ze święta Ofiarowania Pańskiego przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego.

 9. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego.

 10. W pierwszą sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, poranne Msze odprawimy według formularza o tym Świętym, na zakończenie których pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 9:00.

 11. Codziennie kancelaria popołudniowa będzie czynna do godz. 17:30, a w najbliższy piątek tylko do 17:00, z powodu spowiedzi pierwszopiątkowej i wizyt duszpasterskich.

 12. Zapraszamy serdecznie na charytatywny koncert kolęd w wykonaniu Kameralnego Chóru Politechniki Wrocławskiej, który odbędzie się dzisiaj (28 stycznia) o godz. 19:00 w kościele. Po koncercie zostanie przeprowadzona zbiórka na rehabilitację oraz środki opieki dla Marcina Kaczyńskiego, naszego parafianina i lektora, który w wyniku wypadku samochodowego i paraliżu nie porusza kończynami.

 13. W przyszłą niedzielę, 4 lutego, Kościół wrocławski będzie świętował 18. rocznicę konsekracji biskupiej swojego Metropolity, Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego.

 14. Zgodnie z zarządzeniem Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej dzisiaj po Mszach św. przeprowadzana jest zbiórka do puszek na potrzeby Zakonów Klauzurowych w naszej Archidiecezji.

 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Wszystkim Uczestnikom niedzielnej Liturgii życzymy dobrego tygodnia i polecamy opiece Bożej.

 16. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Lucyna Guzewska, lat 87, z ul. Horbaczewskiego i śp. Janina Pęcherska, lat 89 z ul. Na Ostatnim Groszu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław