Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.x

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2024-02-18

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez modlitwę, której będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 9:30, 16:30 i 18:30 odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 17:00 Gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.

  2. Krąg biblijny w czwartek o godz. 18:45 w salce nr 2.

  3. W piątek, 23 lutego, Grupa Modlitwy św. Ojca Pio zaprasza na Eucharystię o godz. 18:00 z błogosławieństwem relikwiami św. Ojca Pio. Po Mszy spotkanie formacyjne w salce nr 2.

  4. Przyszła – druga niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw i Solidarności z Misjonarzami. Szczególną modlitwą obejmiemy wszystkich misjonarzy: duchownych i świeckich, którzy pracują na terenach misyjnych. Ich wysiłki wesprzemy również ofiarami złożonymi do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

  5. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy Misje parafialne, które zostaną poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Poprowadzą je Księża Sercanie. Przygotowaliśmy foldery z programem misji, które wyłożone zostały na ławkach. Prosimy o zabranie ich ze sobą do domu.

  6. Dzisiejsza zbiórka do puszek Caritas jest przeznaczona na zakup żywności i bonów dla najuboższych. Za wszelkie wsparcie Zespół Caritas składa stokrotne "Bóg zapłać".

  7. Na regałach z prasą katolicką, przy filarach, zostały wyłożone skarbonki Caritasu „Jałmużna Wielkopostna” – na ofiary zaoszczędzone z dobrowolnych ograniczeń używek, jako dar dla ubogich. Skarbonki przynosimy do kościoła w niedzielę Miłosierdzia Bożego.

  8. Polecamy prasę katolicką.

  9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Aniela Frankowska-Drahan, lat 88 z ul. Horbaczewskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław