Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.x

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2024-02-25

 1. Dziś druga niedziela Przygotowania Paschalnego. W każdy piątek o godz. 9:30, 16:30 i 18:30 Droga Krzyżowa, a w niedziele o godz. 17:00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Szczególnie zapraszamy na „Męską Drogę Krzyżową” w najbliższy piątek o godz. 18:45, podczas której zaśpiewa męska schola parafialna z towarzyszeniem liry korbowej i bębna.

 2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na wsparcie dzieł podejmowanych przez polskich misjonarzy.

 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi świętej od godz. 16:30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja o godz. 17:30. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 9:00.

 4. Misje święte rozpoczynamy w przyszłą niedzielę, trzecią Wielkiego Postu. Niech one pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i w dobrym przygotowaniu do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy o wzięcie folderów z programem Misji św.

 5. Apostolat Maryjny zaprasza we wtorek na Mszę św. o godz. 18:00.

 6. Apostolat Margaretka zaprasza w czwartek o godzinie 17:00 na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji kapłanów i nowych powołań do służby w Kościele.

 7. Wspólnota „Benedictus” zaprasza na różaniec i Mszę Świętą we wtorek, 27 lutego, o godz. 19:00 (kaplica).

 8. Krąg biblijny w środę o godz. 18:45 w sali nr 2.

 9. Zachęcamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka odbędzie się 29 lutego 2024 r. do godziny 12:00 (jest to godzina zakończenia zbiórki i odbioru sprzętu) pod wejściem „B”.

 10. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Wrocławskie Hospicja.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław