Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.x

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2024-03-03

  1. Dziś trzecia niedziela Przygotowania Paschalnego. Kościół pomaga nam przeżyć ten czas z większym pożytkiem. W najbliższy piątek o godz. 8:30, 16:30 i 17:30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 17:00 rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

  2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Misje parafialne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Witamy serdecznie Księży Sercanów: ks. Zdzisława Płuskę SCJ i ks. Zygmunta Żaczka SCJ. Zachęcamy Parafian do licznego udziału w Misjach Świętych.

  3. W poniedziałek, 4 marca, patronuje nam św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.

  4. Apostolat Margaretka zaprasza parafian w czwartek, 7 marca o godz.18:00 na Mszę św. w intencji kapłanów, nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz o łaskę wytrwania w powołaniu dla naszego kleryka Roberta.

  5. Zapraszamy na Wielkopostny Dzień Skupienia Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej z udziałem abp. Józefa Kupnego, w sobotę, 9 marca, od godz. 9:00. Msza Święta o godz.12:00. Więcej informacji na plakacie.

  6. Dzisiaj po Mszach św. przyjmujemy ofiary do puszek na Hospicja Wrocławskie. Dziękujemy za hojność serca.

  7. Przyszła niedziela inwestycyjna, ofiary przeznaczamy na wiatę śmieciową. Za ofiarność na ten cel – stokrotne Bóg zapłać!

  8. Agenda Caritasu czynna w niedzielę po każdej Mszy św. i po Mszach rekolekcyjnych. Można tam kupić karty świąteczne, koperty, znaczki i paschaliki. Zachęcamy do nabywania.

  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu. Kolejny numer pisma „Nowe Życie” porusza kwestię poświęcenia w kontekście Wielkiego Postu. Możemy w nim przeczytać wywiad z ks. Aleksandrem Radeckim - penitencjarzem katedry wrocławskiej, w którym przedstawia swoisty wielkopostny elementarz.

  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Tadeusz Żygadło, lat 73 z ul. Szybowcowej, śp. Józef Audycki, lat 87 z ul. Na Ostatnim Groszu i śp. Domicela Jeżewska, lat 81 z ul. Drzewieckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław