Zaloguj
Vinaora Nivo Slider 3.x

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

2024-03-31

 1. W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA, Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i tego poranka. I chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

 2. Od tego pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

 3. W Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień świąteczny, porządek Mszy św. również niedzielny. Taca w tym dniu przeznaczona na Papieski Wydział Teologiczny i Wyższe Seminarium Duchowne. Polecamy tę ważną sprawę kształcenia przyszłych kapłanów ofiarności Państwa.

 4. Tydzień modlitw o ochronę życia obchodzony będzie już po raz czwarty, w tym roku od 2 do 8 kwietnia.Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest wezwanie: Rodzina Bogiem silna.

 5. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Wielkanocy, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Z tego powodu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek.

 6. Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej, nabożeństwo po Mszy św. wieczornej, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, nabożeństwo po Mszy św. wieczornej, okazja do spowiedzi od godz. 17:00 i w sobotę – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 9:00.

 7. Apostolat Margaretka zaprasza w czwartek, 4 kwietnia o godz. 18:00 na Mszę św. w intencji kapłanów, nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz o łaskę wytrwania w powołaniu dla kleryka – jezuity Roberta.

 8. W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Odpust w sąsiedniej parafii przy ul. Bajana.

 9. W niedzielę Miłosierdzia Bożego do kościoła przynosimy skarbonki z Jałmużną Postną, pobrane dobrowolnie w  niedziele Wielkiego Postu.

 10. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego, a więc księżom wikariuszom: ks. Marcinowi, ks. Jakubowi i ks. Wojciechowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, panu organiście Krzysztofowi i panu dyrygentowi Łukaszowi oraz chórowi Maksymilianum za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Również należy się podziękowanie paniom za przygotowanie kościoła na święta, za wykonanie Grobu Pańskiego: ks. Jakubowi, młodzieży i Wspólnocie Benedictus oraz p. Krzysiowi Burszta i panom kościelnym: p. Leszkowi i p. Andrzejowi.  Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wszystkim swoją łaską.

 11. Polecamy prasę katolicką. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii, na dalsze świętowanie, życzymy: Radosnego Alleluja! Z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem idźmy świętować do naszych rodzin: do naszych bliskich i do naszych domów, lecz również pójdźmy z tym radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana do szkół, urzędów i zakładów pracy.

 12. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Halina Grzelczak lat 61 z ul. Horbaczewskiego, śp. Marianna Woźniak, lat 93 z ul. Drzewieckiego i śp. Ewa Ćwiklik, lat 61 z ul. Na Ostatnim Groszu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław