Zaloguj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

2024-04-07

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy głosić i uobecniać swoim życiem miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

 2. Od Niedzieli Bożego Miłosierdzia trwa Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj po każdej Mszy św. i w tygodniu podczas Mszy św. o godz. 9:00 i 18:00 będzie zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez naszą Archidiecezję.

 3. Dzisiaj obchodzimy patronalne święto Caritas. Doświadczając miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Zapraszamy chętnych do zaangażowania się w działalność naszego parafialnego Caritasu.

 4. Od dzisiaj przynosimy do kościoła skarbonki z Jałmużną Wielkopostną i składamy do specjalnie przygotowanego kosza.

 5. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Składane ofiary na tacę w tym dniu przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.

 6. Przyszła niedziela, 3 wielkanocna, będzie Niedzielą Biblijną, która rozpocznie 16. Tydzień Biblijny obchodzony co roku z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II.

 7. Spotkanie dla Dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę, 14 kwietnia. 0 godz. 11:00 Msza Święta i katecheza w kaplicy.

 8. Również w tym tygodniu w czwartek, 11 kwietnia od godz. 16:00 w salce nr 5 odbędzie się przymiarka uszytych strojów komunijnych według następującego porządku:

- godz. 16:00 do 17:30 dzieci ze szkoły nr 118

- godz. 17:30 do 19:00 dzieci ze szkoły nr 20

- godz. 19:00 do 20:15 dzieci ze szkoły nr 38

 1. Na ławkach wyłożyliśmy koperty „Na ogrzewanie kościoła”. Otrzymaliśmy fakturę za ciepło pobrane w marcu w kwocie 20 tys. zł plus drugą fakturę za przesył i moc zamówioną 6 tys. zł, razem 26 tys. zł. Prosimy o wzięcie tych kopert ze sobą i przekazanie wg możliwości ofiary bądź załączonym przekazem, bądź w kopercie w przyszła niedzielę inwestycyjną. Inwestycją miesiąca kwietnia będzie opłacenie marcowej faktury za ciepło. Niech Pan Jezus wynagrodzi Ofiarodawcom hojną łaską. Bóg zapłać!

 2. Polecamy prasę katolicką.

 3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

 4. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ryszard Klisowski, lat 86 z ul. Bystrzyckiej i śp. Zenon Mizera, lat 91 z ul. Bystrzyckiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

divider krzyz

Parafia pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu, ul. Horbaczewskiego 20, 54-130 Wrocław